En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Yazarın Adı:
Sidney Sheldon

Unvan:
Oscar Ödüllü Amerikalı Yazar

Doğum:

Chicago 11/02/1917

Ölüm:

30/01/2007

Sidney Sheldon Biyografisi

1917 yılında Chicago İllinois””te Alman bir baba, Rus bir annenin çocuğu olarak doğdu. Kaleminin gücüyle, uluslararası bir üne haiz oldu. Birçok ödül sahibi olan yazar ( Oscar, Tony, Edgar Allan Poe benzer biçimde ) 17 roman, 25 film senaristliği ve 6 Brodway oyunu yazmıştır. Bütün eseleri, New York Times””in en çok satanlar sıralamasında haftalarca sıralama başı olmuştur. Sheldon, bugün dünyada kitapları en çok satan üç yazardan biridir.Römanları 180 ülkede 51 dile çevrilmiş olan yazar, bu başarısı ile, en çok tercüme edilen yazar olarak Guiness Rekorlar kitabına girmiştir.

30.Ocak.2007 Tarihinde 89 Yaşında ölmüştür..

intikam planı, hırs ve pişmanlık, mirasçılar, çıplak yüzler, gece yarısının öteki yüzü benzer biçimde elinizden bırakamadan okuyacağınız kitapların yazarı. son dörutubet çalışmalarında fazlaca kendini yine edip eski romanlarındaki tattan uzaklaşsa da hala önemli bir yazardır. 90””lı yıllarda yazdıklarından kaçınılıp eski klasiklerinin okunması şefin tavsiyesi olarak sunulur…

bir dehadır kendisi. çoğumuzun oldukça iyi bildiği bi dünya filmin çıkış noktası kitapların yazarıdır. hart to hart adlı eski tv dizisinin senaryo yazarıdır. özellikle ilk eserlerindeki zeka, kurgu mükemmelliği, ifade gücü ve tiplemelerin akıllara zarar olduğu yazardır. şimdilerde 80li yaşlarını sürmektedir ve son yıllarda eski çalışmalarına oranla daha baştan savma çalışmalar yapmıştır. oysa bir master of the game””i (oyunun ustası) vardır ki unutulamaz. windmills of gods (tanrıların değirmenleri), the other side of midnight (gecenin öteki yüzü), if tomorrow comes (intikam meleği), rage of angels (meleklerin öfkesi) benzer biçimde eserlerinde anlattığı hikayeler akıl almazdır. bunların çoğu, başrollerini çoğu zaman jaclyn smith””in oynadığı filmler haline de getirilmiştir.

İlginizi çekebilir:  Burcu Büyükyıldız
Listeme Ekle()

No account yet? Register


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir