En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Yazarın Adı:
Sezgin Kaymaz

Unvan:
Yazar

Doğum:

Sinop 1962

Sezgin Kaymaz Biyografisi

Sinop (Erfelek) doğumluyum. 5 yaşıma kadar orada kaldım, babam bizi terk ettikten sonrasında 5 kardeş, bir de anne Konya’ya taşındık. İlkokulu ve Koleji (O zamanlar Maarif Kolejiydi) Konya’da bitirdim. 1980’de Hukuk okumak için Ankara’ya geldim. Sporla ilişkim okulla olan ilişkime ağır bastığı için üçüncü senemde Hukuk Fakültesinden ayrılıp Hacettepe İngiliz Dil Bilimine geçtim. Son sınıfa kadar okulun en başarılı öğrencilerinden biri olmayı bile becerdim. Son sınıfa dönemlik kaydımı yaptırmaya gittiğim gün Türkçe dersini alttan almam gerektiğini, çünkü çaktığımı söylediler. Ben de sinirlenip son sınıftan terk ettim. O arada öğrenci affı çıktı. 10 yıl önce sıkılıp bıraktığım Hukuk Fakültesinin 10 yıl önce yüzüne bile bakmadığım derslerine üç ay çalışarak hepsini verdim ve afla geri dönüp tekrardan Hukuk öğrencisi oldum. Bir süre sonrasında sınıf arkadaşlarım işi abartıp bana “Amca” demeye başladıkları için yine sıkıldım ve yine bırakıp İngiliz Dil Bilimine döndüm. Çok şükür diplomamı aldım. 
Spora cirit ve çekiç atarak başladım, hemen sonra hentbolü seçip 31 yıl süresince antrenörlük yaptım. Araya sıkıştırdığım spor değil okul oldu daima. Bu süreçte Kulüp takımlarının yanı sıra Millî Takımları da çalıştırdım. 
1990 senesinde günlük uyku ihtiyacımın 1-2 saati geçmediğini, hâttâ 3 saat uyuduğum vakit ertesi gün akşfakat kadar baş ağrısı çektiğimi fark ediverdim. Geceleri okumaktan sıkılınca da yazmaya başladım. Çok sevmiş olduğim bir arkadaşım taslaklardan birini İletişim’e sızdırınca da Can KOZANOĞLU bana “yazar” dedi. O günden sonrasında spor dahil diğer bütün işler “araya sıkıştırılan” işler oldu. Yazmanın bu kadar hoşuma gideceğini bilseydim 31 yıl top peşinde koşmazdım. Gerçi şu anda Voleybol Federasyonunda top kovalamaya devam ediyorum fakat gecelerin bana kalan birkaç saatlik kısmı var. Orada yazmaya çalışıyorum. 
Listeme Ekle()
İlginizi çekebilir:  Teoman Ergül

No account yet? Register