En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Yazarın Adı:
Sevil Atasoy

Unvan:
Öğretim Üyesi, Yazar, Bilim Hanımı

Doğum:

İstanbul 1949

Sevil Atasoy Biyografisi

Sevil Atasoy (d. 1949, İstanbul), İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü öğretim üyesi olan Türk bilim kadını. Prof. Dr. Şemsi Gök ve Dr. Ferda Gök’ün kızıdır.

Alman Lisesi’ni tamamladı. İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’nde yüksek tahsilini tamamladı “Tıp Bilimleri” doktorası meydana getiren Sevil Atasoy, biyokimya uzmanı oldu.

Türkiye’de, DNA delilleri ve kriminal laboratuvarların gelişmesine katkısı sebebiyle “Yılın Bilim İnsanı Ödülü”ne lâyık görüldü.

2005 – 2010 arasında Birleşmiş Milletler Uyuşturucu Üretiminde Tahminler Sürekli Komisyonu üyeliği ve Uluslararası Uyuşturucu Denetim Kurulu başkanlığı (2010) yaptı.

1980-1993 yılları arasında T.C. Hakkaniyet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Kimyasal Tahliller İhtisas Dairesi başkanlığını üstlenen Atasoy, 1988-2005 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nün müdürlüğünü yürüttü ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde öğretim üyeliği yaptı.

İngilizce, Almanca ve Fransızca bilen Atasoy, Hürriyet Gazetesi’nin Pazar ekinde “Kanıt Avcısı” adlı sayfada 250 kadar gerçek suç öyküsü yayınladı
Okan Bayülgen’le beraber yürüttüğü Muhabbet Kralı adlı talk show programıyla İsmail Cem ödülünü aldı.

Temmuz 2010’dan itibaren Kanal D’de yayınlanan Kanıt adlı eğlendirici-eğitici polisiye dizinin konsept ve öykü danışmanıdır.
Uluslararası Adli Bilimler Merkezi’nin ortağı, Teşvikiye Laboratuvarı ve Atasoy Danışmanlık şirketlerinin sahibidir. Masumiyet Projesi (Innocence Project)

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Abdullah Yıldız