En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Yazarın Adı:
Richelle Mead

Unvan:
Amerikalı Yazar

Doğum:

Michigan, ABD Birleşik Devletleri 12 Kasım 1976

Richelle Mead Biyografisi

Kendisinin twitterda anlattığı şekliyle : “novelist. redhead. scorpio. i write about vampires and succubi so that you don’t have to.” vızır vızır sürekli çalışan ve etken olan 3 tane serisine sürekli yeni kitaplar ekleyen bir yazar olmasının yanında her serisi de birbirinden güzeldir. Bunlardan yalnız gençlere yönelik olanı türkçeye çevrilmiş olsa da diğer serileri de orjinalinden okumaya değecek kadar güzeldir.en popüler serisi young adult başlığı altında değerlendirilen vampire academy serisidir ki 6 kitabından oluşan seri son kitap olan last sacrifice ile ana karakter rose hathaway ve dimitri belikov’un öyküsünü tamamlamış, yetmemiş bir de aynı dünyada geçen önceki seriden birkaç yan karakter ve adrian ivashkov’un hikayesinin kaldığı yerden anlatılacağı bloodlines isminde bir spin-off serisine başlamıştır. ilk serinin adından anlaşılacağı benzer biçimde günümüzün popüler teması vampirler üzerinde dönen kitapların vampir anlayışı malum vampirlerden oldukça farklı olmakla beraber kesinlikle twilight benzetmesi yanılgısına düşmemek gerekir, çünkü gerek karakter olsun gerek öykü, sonlara doğru azcaıcık tahmin edilebilir olsa da son aşama sağlam bir kurguya haizdir.

bir diğer serisi ise adult kategorisinde değerlendirilen ve cinsellik sınırlarını pek sallamayan georgina kincaidserisidir. eh malum esas karakterimiz bin küsür yıldır dünyada gezinen ve adamların yaşam enerjisi ile yaşamaya devam eden bir succubus olunca georgina’nın “iş” yaşamının ayrıntıları ile karşı karşıya buluruz kendimizi. kitaplar daha çok demon dünyasındaki karmaşalar, güç oyunları ve georgina’nın aşık olduğu fakat yaşamını kısaltmamak için ilişkiye girmeyi reddettiği insan aşkı yazar seth mortensen ile olan ilişkisi arasında geçer. richelle’in burada yarattığı dünyada varolan fantastik yaratıklardan bazıları şu şekildedir: demon, succubus, imp ve doğal olarak ki 2 tane de vampirimiz var fakat geri planda olarak. bir de bunların yanında takılan bir meleğimiz var ki kitabın en sempatik karakteri olsa gerek. serinin son kitabı succubus revealed ise 2011 yazında raflarda yerini alacak ve seriye noktayı koyacak.

İlginizi çekebilir:  Debbie Macomber

en yeni serisi ise henüz 3. kitabında olan ve gene adult kategorisinde anılan dark swan serisi. burda da mevzumuz bizim bildiğimiz peri tanımının aksine kendi dünyalarından bizim dünyamıza geçen ve huzursuzluğa sebep olan ve her biri ayrı bir büyülü güce haiz olan perileri kendi dünyalarına göndermekle görevli olan eugene markham’ın peri dünyası ile arasında istemediği bir şekilde oluşan bağ ile gelişen vakaların tamamen kontrolden çıkarak eugene’i yaşamında istenmedik değişiklikler hayata geçirmeye zorlaması ve iki dünya arasında bıraktığı maceralarıdır. buradaki esaslove interest, kiyo isminde bir shapeshifter olsa da gönüllerin love interest’i peri kralı dorian’dır. serinin 3. kitabı iron crowned şubat 2011de raflardaki yerini alacak.

Listeme Ekle()

No account yet? Register


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir