En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Yazarın Adı:
Nora Roberts

Unvan:
ABD’li Meşhur Aşk ve Serüven Roman Yazarı

Doğum:

ABD 1950

Nora Roberts Biyografisi

Nora Roberts (Eleanor Marie Robertson, d. 10 Ekim 1950 (62 yaşında) Silver Spring, Maryland, ABD) ABD’li ünlü aşk ve serüven romanları yazarıdır. 210’dan fazla roman yazmış, kitapları uzun süre en çok satanlar sıralamasında kalmış ve 35 ülkede basılmıştır. Ayrıca JD Robb takma adıyla 21. yüzyılda geçen Ölüm Serileri – In Death – adında polisiye aşk romanları da yazmaktadır.

Silver Sipring Maryland ABD’de beş çocuklu bir ailenin en küçüğü olarak doğdu. Rahibelerin disiplini altındaki katolik okulunda okuduktan sonrasında genç yaşta evliliğe ilk adımını attı ve Keedysville Maryland’e yerleşti. Kısa bir süre hukuk alanında yazman olarak çalıştı. İki oğlu doğduktan sonrasında işini bıraktı ve evde farklı uğraşlar edindi.
Çok okuyan bir ailede yetişen Nora Roberts’ın, okumadığı ya da kafasında hikâyeler uydurmadığı zamanlar yok gibiydi. Böylece bir kalem ve bir defter alarak bu hikâyeleri yazmaya başladı. İlk denemeleri pek çok yayınevi tarafından red edildikten sonrasında, 1981 yılında ilk kitabı Irish Thoroughbred Silhouette yayınevi tarafından basıldı. Esas çıkışını ise MacGregor Ailesi’nin maceralarını anlattığı serinin ilk kitabı, Playing the Odds ile 1985 yılında yaptı.
Nora, marangoz olan ikinci kocası Bruce Wilder ile evine kitap rafları yaptırmak istediği süre tanıştı. Çift 1985 yılının Temmuz ayında evliliğe ilk adımını attı. O günden beri evlerini genişlettiler, bir kitapçı dükkânı açtılar ve sık sık gezi ediyorlar. Zamanı bir oteli satın alarak tekrardan restore ettiler fakat 2008 yılında, açılışına birkaç ay kala, çıkan bir yangında otel tamamen yandı. Nora ve Bruce vazgeçmeyerek, bu sevdikleri yeri, tekrardan inşa ettiler ve 2009 yılının Şubat ayında açılışı gerçekleştirdiler.
Yaşamı süresince Nora’nın çevreı, hep erkeklerle çevrili olmuştur. Bir tek evin en genci değil, aynı zamanda ailesinin tek kızıydı. İki oğlan çocuğu yetiştirdi. Bu yüzden adam kafa yapısına iyi bir bakış açışı geliştirerek, romanlarında okuyucularına inanılmaz tatlar bırakıyor.
Nora yazdığı kitaplar ile, yayın dünyasından ve meslektaşlarından pek çok ödül kazanmıştır. Ayrıca seri halinde yazdığı kitaplar için şöyle demiştir:
“İlişkiler kitaplarımda daima anahtar rol oynamıştır. Aile yaşamının hareketliliği, paylaşılan ve gelişen ortak hikâyeler beni cezbetmiştir. Birbirine bağlı kitaplarımda, karakterler daima önce gelir. Eğer hikâyelerini anlatmam için beni zorlamazlarsa, okuyucunun ilgileneceğine inanmam. Kitaplar süresince ilerleyen, bir çizgi, bir mevzu ya da bir sual vardır ve sonunda çözülür. Karakterler, aralarındaki ilişkiler geliştikçe ve aşk ortaya çıktıkça her bir kitap kendi içinde tek olmalıdır fakat okuyucunun istediğine inandığım şekilde birbirine bağlı olarak devam etmelidir.”

Listeme Ekle()
İlginizi çekebilir:  Heidi Betts

No account yet? Register


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir