En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Yazarın Adı:
Nicole Jordan

Unvan:
Amerikalı Yazar

Doğum:

Oklahoma, ABD Birleşik Devletleri 1954

Nicole Jordan Biyografisi

Nicole Jordan Oklahoma’da doğdu. Babası ABD Ordusu’ndaydı, bu yüzden aile Jordan aslında Almanya’daki liseden mezun olurken sık sık taşındı. Duygusal romanlara olan sevgisini aşılayarak annesine inanır. Anası on yaşındayken Pride and Prejudice ve Scarlet Pimpernel’den yüksek sesle okumaya başlamıştır. Kısa bir süre önce Victoria Holt ve Mary Stewart romantizmini okuyordu.

Ürdün, Georgia Tech’den inşaat mühendisliği bölümünden mezun oldu. Hemen sonra sekiz yıl Procter & Gamble için imalat müdürlüğü yaptı ve tek kullanımlık çocuk bezi ve wc dokusu yaptı. Laurie McBain’in Tears of Gold adlı romanını okuduktan sonrasında Ürdün kendi hikayelerini yazmayı hayal etmeye başladı. Ürdün, “Şimdi yapın – hayallerini keşfetmek için yaşlı kalmanızı bekleme” mevzusuyla bir hedef belirleme atölyesine katıldıktan sonrasında, evine gitti ve fikirlerinden birisini uzun süredir yazmaya başladı. Zebra kitapları, dört yıllık yarı zamanlı yazma ve düzenleme ile birçok reddinin ardından ilk öyküyü 1985 yılında satın aldı.

Ürdün ve kocası Atlanta’dan Utah’a taşındı. Bir Irish Thoroughbred olan Irish Outlaw adlı bir atı var. Ürdün sıklıkla gösterilerde onunla yarışıyor.

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  John Mitchinson