En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Yazarın Adı:
Nejat İşler

Unvan:
Türk Beyaz perde ve Tiyatro Oyuncusu, Yazar

Doğum:

İstanbul, Türkiye 29 Şubat 1972

Nejat İşler Biyografisi

Nejat İşler (d. 29 Şubat 1972, İstanbul), Türk beyaz perde ve tiyatro oyuncusu.

stanbul’un Eyüp semtinde doğan, büyükbabası Feshane işçilerinden sayacı bir usta, babası da işçi olan İşler, ilkokuldan sonrasında eğitimine Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde devam etti. İşler soyadını dedesinin işinden aldığını söylemiştir. Ortamına alışamadığı yeni okulunda popüler olmak ve derslerinden kaçmak için okulun tiyatro koluna girdi. Kısa zamanda popüler olan Nejat İşler derslerini de boşluyordu. Liseyi bitirdikten sonrasında üniversiteye giremeyince, para kazanmak için çay partileri düzenlemeye başladı. Nejat’ın parti organizasyonlarında işleri umduğu benzer biçimde gitmeyince borca girdi. Borçlarını kapatabilmek için Mahmutpaşa’dan T-shirt alıp Teşvikiye’de bu T-shirtleri satma kararı aldı. Kış aylarında ise T-shirt yerine kitap, mecmua ve plak sattı.

İki yıl sonrasında Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf bölümünü kazanan Nejat İşler, askerlik için bölümü okumaktan vazgeçti.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde Bölme’de dolaştığı bir gün, bir tiyatro sahnesinde parasız gösterimde olan “Danton’un Ölümü” adlı eseri seyretti. “Ben niye bu işi yapmıyorum?” diye düşünen Nejat İşler, dayısının yanına gittiği Eskişehir’de konservatuvar sınavına girmeye karar verdi. İstanbul’a döndüğünde, 1991 yılında duyuruını gördüğü Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvar Bölümüne başvurdu ve kazandı. 1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesinin devlet konservatuvar bölümünden mezun olana kadar devlet tiyatrosunda ve tv dizilerinde rol aldı. Bu dönemde de CD ve kitap sattığı işporta tezgahını işletmeye devam etti.

1995 yılında mezun olduktan sonrasında iki arkadaşıyla beraber “Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosu”nu kurdu. Tiyatronun kurulmasından sonrasında kendi oyunları için hikâyeler yazmaya başladı. “Bir ihtimal hiç okumayan biri de yazabilir bunları, benim yazı yazmamın sebebi yazmak değil, yalnız oynayalım diye yazıyorum.” dediği, “Garip Şehir Hikayeleri”, “Biz Zavallı Erkekler” ve “Yalnızlık Benim Gizli saklı Sevgilim” adlı üç kitap yazdı.

İlginizi çekebilir:  Naşide Gökbudak

41.Antalya Altın Portakal Ödülleri için Adam Oyuncu dalında aday olarak gösterildi. Her fırsatta amacının başrol oynayıp şöhret olmak olmadığını belirten İşler, tek arzusunun yaptığı işi elinden geldiğinin en iyisi olarak yapmak olduğunu, tiyatro yaparken ölmek istediğini dile getirdi.

1994 yılında rol aldığı ilk tv dizisi olan Gurur’dan sonrasında, Deli Yürek, Şehnaz Tango, Nasıl Evde Kaldım, Dedem, Gofret ve Ben, Aşk ve Gurur, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir dizilerinde oynadı. Asıl popülerliğini ise Gülbeyaz ve Aliye adlı dizilerde yakalamıştır. 1999’da ilk beyaz perde filmi Eylül Fırtınası’nda rol aldı. Mustafa Hakkında Herşey ve Anlat İstanbul filmleri ile beyaz perde oyunculuğuna devam etti.

2006 yılında “Çalıntı Gözler”, “Yaşamın Kıyısında” ve “İki Süper Film Birden”, 2007 yılında ise “Barda” ve “Yumurta” benzer biçimde filmlerde rol aldı. 2007 yılının en popüler dizilerinden kabul edilen “Bıçak Sırtı” adlı tv dizisinde rol almıştır. 2009 güz yayın döneminde başlayan Kapalıçarşı isminde dizide oynadı.2011 yılında “Kaybedenler Kulübü” adlı filmimizde başrol oynamış ve gene 2011 yılında Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde oynadığı bütün rollerden farklı olarak sıradışı bir seri katil olan Ercüment Çözer rolünü canlandırmıştır. Duman grubunun “Ah” parçasını coverlamıştır. Bunun yanında Suzan Kardeş’in Haluk Bilginer, Olgun Şimşek, Cem Yılmaz, Özgü Namal benzer biçimde adların yer aldığı Suzan Kardeş & Makyaj Odası Şarkıları adlı albümünde yer almış ve Hancı adlı şarkıyı seslendirmiştir.Başrol olarak Kanal D’de yayınlanan Keşanlı Ali Destanı dizisinde başrolde Keşanlı Ali’yi canlandırmıştır.

Son olarak olarak da Kanal D’de İntikam adlı dizide Rüzgar rolünü canlandırmış, ayrıldıktan sonrasında yerine Yiğit Özşener rol almıştır. Geçirdiği hastalık sonrasında sakin bir yaşam sürmek isteyen Nejat İşler, Bodrum Gümüşlük’te Tezgah isminde bir sahaf dükkanı açmıştır.

İlginizi çekebilir:  Melissa P.

2015’te Bodrum merkezli Gümüşlükspor kulübünün başkanlığına seçildi.

Hastalık dönemi
2013 yılının Eylül ayında Beren Saat ile beraber başrolünü oynadığı İntikam adlı diziden sedef hastalığı sebebiyle ayrılarak Bodrum Gümüşlük’teki evine giden İşler, tedavi olmak istemediği yönündeki açıklamalar için feysbuk sayfasında şu açıklamayı yapmıştı:

“Tedaviyi reddetmek, erken ölmek benzer biçimde niyetim yok. Kimi zaman cevabını kaldıramayacağını bilsen de gene de gerçeği öğrenmek istersin. Milyon tane kazık yiyince, bedenin zarar görüyor. Çıplak geldim, çıplak gideceğim. Amacım vakitı satın almak. Mülk edinmek benzer biçimde bir derdim yok. Mülkiyet hırsızlık benzer biçimde bir şey. Sevmiyorum işte. Biz kuşak olarak böyleyiz. Bizlere sevmeyi, bir şeylere bağlanmayı öğretmediler. O tarafımız gelişmedi. Ben dünyanın bir parçasıyım. Şurayla ve bedenimle sınırlı değilim. Bir şeyler yanlış gidiyor, birileri acı çekiyor. Ben de çekiyorum aynı acıyı. Altıma son model bir otomobil çekip, güzel bir ev alınca mutlu mu olacağım kısaca? Hayır, olmam. Aramızda mutlu olanlar var ise zekalarından şüphe ederim, bir de gözlerinden. Çünkü iyi görmüyorlardır. Siz beni yenmediniz çünkü: ben sizinle daha oynamadım. Ben gidiyorum dediğimde ‘gitme’ diyen birini değil, ‘Ben de geliyorum, yalnız gidemezsin’ diyen birini isterim.”

17 Ocak 2014 tarihinde hastaneye kaldırılarak yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. 22 Ocak 2014 tarihinde tedavi gördüğü Bodrum’daki hastaneden İstanbul’daki Acıbadem Maslak Hastanesi’ne nakledilmiştir.30 Ocak 2014 tarihinde doktorlar İşler’in mevzuşmaya başladığı bildirdi.2014 yılı Nisan ayında Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesinden taburcu oldu.

Listeme Ekle()

No account yet? Register