En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Yazarın Adı:
Mehmet Yıldız

Unvan:
Türk Yazar

Doğum:

İzmit, Türkiye 1987

Mehmet Yıldız Biyografisi

Mehmet Yıldız 1987 yılında İzmit’te doğdu. Mersin Tecim Endüstri Odası Anadolu Lisesi’nden (2006), ve Ege Üniversitesi Matematik bölümü’nden (2012) yılından mezun oldu. Üniversite öğrencilik yıllarında Muğla Üniversitesin’den Yüksek Lisansını tamamladı ve bu yıllarda Risale-i Nur ( Bediüzzaman Said Nursi ) , Yaşam’us Sahabe , Fıkıh İlmi (Ömer Nasuhi), Mevlana Mesnevi , Gazali şeklinde üstâdlarından istifade etti.2013-2014 yıları arasında Dost TV’de program sunuculuğu ve İslami alanda sohbetleri yayınlandı.2014 yılında Moral Fm ‘de sohbetleri yayınlandı.
2014 yılın da Youtube Hayalhanem/MehmetYıldız Resmi sayfasında Bu Sohbeti Sakın İzleme , Mümin Marka Giyer ,Pilot Kalem İle Ateizmi Çökerten Genç , Deist Var Dediler Geldik vb yüzlerce videosu tıklanma rekorları kıran bu sohbetler okullarda eğitim videosu olarak izletildi. İstanbul’da Resulullaha ittiba temalı seminerler verdi. Bazen , yurtiçi ve yurtdışında, alanıyla ilgili konferanslar veriyor. Halen Resmi Hayalhanem İlim ve Kültür Derneğinde İslami ve Felsefi mevzularda söyleşi vermektedir. Mehmet Yıldız İngilizce biliyor.

Bilimsel sohbetlerinin yanında şu an da üzerinde çalıştığı Evlilik Yazgı midir ve Bu Kitabı Sakın Okuma Sinirlerin Alt Üst Olabilir Kitaplarını yazmakta, Ayrıca Baskıya geçecek İlk kitabı Temmuz ayında Nesil Yayınları basımı ile yayına girecektir.
Mehmet Yıldız’ın aynı vakit da Hayalhanem adlı bilgisayar CD’sinde de kullanılan ve 30 sohbetten oluşan Tüm dersler Seti ile, müstakil CD’leri bulunuyor. Bilimsel sohbetlerinin yanında müzikle de ilgilenen ve gerek Türk, gerekse Arap makamları üzerinde Mehmet Yıldız’ın, Tasavvuf Musikîsi ve Klasik Türk Musikîsi alanlarında çalışmaları mevcuttur.Şiirlerini bestelediği ya da seslendirdiği kişiler, Necip Fazıl Kısakürek , Sezai Karakoç , Zübeyir Gündüzalp, Ömer Lütfi Mete ve Fuzuli şeklinde günümüzde zevkle dinlenen şairlerden oluşuyor.

Listeme Ekle()
İlginizi çekebilir:  Ahmet Mithat Efendi

No account yet? Register


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir