En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Yazarın Adı:
Margaret Weis

Yazarın Tam Adı:
Margaret Edith Weis

Unvan:
Amerikalı Fantastik ve Bilimkurgu Yazarı

Doğum:

Missouri, ABD 16 Mart 1948

Margaret Weis Biyografisi

Margaret Weis, 16 Mart 1948 tarihinde Independence, Missouri’de dünyaya geldi. 1984 yılında Tracy Hickman’la beraber yazdığı Ejderha Mızrağı Serisi ile tanınmaktadır.

Weis, 1970 yılında yaratıcı yazarlık bölümünden mezun oldu. Weis ilk olarak küçük bir yayınevinde çalışmaya başladı ve burada editör oldu. 1972-1983 yılları arasında Herald Yayınevi’nde reklam direktörü olarak çalıştı ve ardından Herald Yayınevi’nin alt şirketlerinden önde gelen Independence Yayınevi’nin müdürü oldu. 1970li yılların sonu, 1980li yılların başında Weis, çocuklar için birçok kitap yazdı. 1983 yılında Weis TSR Inc’e oyun editörü olmak üzere başvurdu. TSR bu pozisyon için yazarı geri çevirdi, fakat kitap editörü olarak işe aldı.

Overlord (Derebeyi) Projesi’ olarak malum ve bir roman ve üç modül yazılmasını içeren görevlerinden birinde iş arkadaşı olan Tracy Hickman ile beraber hikayenin taslağını çıkararak, kitabı yazması için bir yazar tuttular, fakat bu işe yaramadı. İşte tam bu sıralarda Weis’in kendi sözleriyle “Tracy ile kendimizi bu işe o denli çok vermiştik ki, bu kitabı bizim yazmamız gerektiğini hissettik.” Hikayenin yazıya dökülmesinin ardından Overlord Projesi, Ejderha Mızrağı olarak malum ve tüm dünyada tanınan bir kitap serisi haline geldi.

Fantastik kurgu yazarı olarak malum kariyeri ve ününün aksine, Weis fantastik kitaplar okumadığını belirtmiştir. Güney Wisconsin’de ambardan çevrilen bir evde yaşamaktadır.

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Michel De Montaigne

0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir