En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Yazarın Adı:
Jose Rodrigues Dos Santos

Yazarın Tam Adı:
Jose Antonio Afonso Rodrigues dos Santos

Unvan:
Portekizli yazar, gazeteci, akademisyen

Doğum:

Beira, Moçambique, Portekiz 1 Nisan 1964

Jose Rodrigues Dos Santos Biyografisi

1964 Beira, Portekiz mozambiği doğumlu, Portekiz yazar, öğretim görevlisi ve gazeteci. Mozambik’teki iç savaş sonucu ailesi ile beraber portekize göçen Jose, daha 17 yaşında radyo muhabiri olarak çalışmaya başlar.
Habercilik bölümünü bitirdikten sonrasında, Londraya gidip BBC’de işe başlamış,birkaç yıl sonrasında da portekiz ulusal televizyonunda gece haberlerini sunmaya ve New Lisabon University’de habercilik üzerine eğitim görevlisi olmuş. Bugünlerde, Portekiz ulusal televizyonu müdürü ve CNN’le ortak iş yapmasıyla beraber, bestseller seviyesinde de romanlar yazmaya zaman bulabiliyor.
Bir arkadaşı ondan bir mecmua için öykü kaleme almasını istiyor, fakat o ikinci haftasında 200 sayfa yazmış olduğunu anlayınca, ilk romanı da doğmuş oluyor – Karanlık Adası. fakat onu asıl ünlü meydana getiren kitap, üçüncü kitabı olan codex 632: the secret of christopher columbus. a fórmula de deus (tanrı nın biçimülü) – ing. the einstein enigma olan kitabı da çok satınca, yazarın ünü yalnız portekizde değil, ABD, Latin ABD ve Avrupada ‘da duyuluyor. Sonraki romanları da yazarın yeteneğini kanıtlar özellikte aslına bakarsanız her kitabında okuyucuyu heyecanlandırıp yeni bir sürpriz sunuyor…
Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Mustafa Necati Sepetçioğlu