En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Yazarın Adı:
Hulki Cevizoğlu

Yazarın Tam Adı:
Mustafa Hulki Cevizoğlu

Unvan:
Türk gazeteci, yazar

Doğum:

Giresun 1 Mayıs 1958

Hulki Cevizoğlu Biyografisi

Mustafa Hulki Cevizoğlu (d.1958, Giresun), Eski DSHP Genel Başkanı. Gazeteci, yazar ve tv programcısı olan Cevizoğlu 23 Kasım 2009 tarihinde DSHP Kurucu Genel Başkanı olmuş ve 39 gün başkanlık yaptıktan sonrasında çekilme etmiştir.

Aslen Tirebolu kökenli olan Cevizoğlu, kendisi ile özdeşleşen Ceviz Kabuğu programı ile birçok ödüle layık görülmüştür.

1980 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde ‘Politika Bilimi’ lisansı ve ardından ‘İşletmecilik’ yüksek lisansını tamamladı.1981’de gazeteciliğe başladığı Hürriyet’te aralıksız 8 yıl çalıştıktan sonrasında çeşitli basın kuruluşlarında muhabir ve yönetici olarak görev yaptı.1994’te başladığı Ceviz Kabuğu programına 2 yıllık mecburi ara vermiştir.Ardından Karadeniz TV’de yine başlanan program şu an ulusal kanal’da devam etmektedir. 22 Temmuz 2007 Türkiye genel seçimleri’nde Ankara 1. bölgeden bağımsız milletvekili adayı olmuş, fakat seçilememiştir.Demokratik Sol Halk Partisi Genel Başkanı oldu. 13 Ocak 2010 zamanı saygınlıkıyla DSHP genel başkanlığından çekilme etti.

Hulki Cevizoğlu, 2011 Türkiye genel seçimlerinde Ankara 1. Bölge’den bağımsız milletvekili adayı oldu. Cevizoğlu, bu seçimlerde adaylık için önce CHP’ye başvurmuş sadece listeye alınmamıştı.

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Marian Keyes