En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Yazarın Adı:
Erhan Afyoncu

Unvan:
Türk Tarihçi, Akademisyen ve Yazar

Doğum:

Tokat 1967

Erhan Afyoncu Biyografisi

Erhan Afyoncu (d. 1967, Tokat), Türk tarihçi, akademisyen ve yazardır.

İlk ve ortaöğrenimini doğum yeri de olan Tokat’ta gördü. Liseyi tamamladıktan sonrasında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi, Toplumsal Bilgiler Eğitimi Bölümü’ne başladı. Mezun olduktan bir yıl sonrasında aynı bölümde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1997’de doktora meydana getiren Afyoncu, 2000 yılında yardımcı doçentliğe, 2008 yılında ise doçentliğe yükseldi. 2001 yılında Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümüne geçiş yaptı.

2007 yılında 24 televizyonunda Geçmiş Süre Olur Ki adlı haftalık bir tarih programına katılmaktaydı. Habertürk televizyonunda Murat Bardakçı ve Pelin Batu ile beraber Tarihin Arka Odası adlı bir tarih programı yaptı. Ayrıca ilk sayısı 30 Mayıs 2010’da çıkan sadece 22 Mayıs 2011’de yayın yaşamı son kabul eden ‘Murat Bardakçı ile Haberturk Tarih’ dergisinde de pazar günleri yazdı. Ayrıca derginin bilimsel nitelikli koordinasyonu görevini üstlenmişti. 2011 yılında Show TV’de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl adlı dizinin ilk sezonunda tarih danışmanılığını meydana getiren Afyoncu, dizinin ikinci sezonunda tarih danışmanlığını bıraktı.

Halen Bugün gazetesinde Çarşamba ve Pazar günleri köşe yazıları yazmaktadır.

11 Nisan 2012 tarihinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Yönetim Kurulu üyeliğine getirilmiştir.

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Emre Dorman