En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Yazarın Adı:
Erdal Demirkıran

Unvan:
Yazar, Düşünür

Doğum:

Karakeçi, Siverek 1970

Erdal Demirkıran Biyografisi

Erdal Demirkıran, Türk yazar. 1995’te Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında içe kapanık kabul edilen Demirkıran, bunu aşmak için Kashna felsefesini ortaya koyarak ayrıca programcılık yapıp, yazılar yazdı. Noter’den Dünyanın En Akıllı İnsanı olduğuna dair yazıyı onaylattı. 1995-1997 yılları arasında Radyo Mega’da program ve sahnede stand-up yaptı.

Askerlikten sonrasında bir cam fabrikasında Tecim Müdürü olarak görev yaptı. Sadece sonrasında çekilme ederek seminerler vermeye başladı.

Seminerlerinde Kashna adını verdiği özgüveni ön planda tutan felsefi davranış şeklini anlatır.

​Kendisini şöyle ifade eder:

Bugün
Erdal Demirkıran, yaşamı ve kendini alabildiğine seviyor. “Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım” ,“Adam Dediğin Benim Benzer biçimde Olur” , “İflas Etmenin Yolları”, “Dünyanın En Akıllı İnsanı’ndan Masallar” , “Yalnız Aptallar 8 Saat Uyur” ve “Yerim Seni ÖSS” adında altı kitabı bulunan Demirkıran, birinci kitabını yurtdışı pazarına çıkarmak için yurtdışında etkinlik gösteren çılgın bir yayınevi arıyor.

Dünyanın En Akıllı İnsanı, kolej, dershane, şirket, belediye, siyasal partiler şeklinde kurum ve kuruluşlarda “dahi” yetiştiriyor. İstanbul Yeşilköy’de bulunan Kashna Dahi Fabrikası’nda, Kashna Öğretileri’ni insanlarla paylaşırken dünyayı değiştirmeye çalışıyor.

2006
Türkiye’deki faaliyetleri devam eden Erdal Demirkıran, dünyaya açılmaya hazırlanıyor. Ayrıca altıncı kitabını da yayınlayan Demirkıran, kendi kitapları dışında başkalarının yazdığı fakat Kashna çizgisine uyan kitaplar da yayınlıyor.

2008
Eğitim sektöründe tüm dünyanın bir dünya devi olarak kabul ettiği Kashna Dahi Fabrikası, eğitim çalışmalarını dünyanın her yerinde sürdürmeye devam ediyor. Erdal Demirkıran’ın senaristliğini yazdığı beyaz perde filmi 35 ülkede gösterime girdi. Kashna Kitap Ağacı, 12 tanesi Erdal Demirkıran’a ilişkin olmak üzere 150 özgün meyve verdi.

İlginizi çekebilir:  Şule Gürbüz

2010
Dünya Liderleri Erdal Demirkıran’dan eğitim almaya başladı.

2015
Kitapları 25 dile çevrilen ve dünyanın en fazla satan yazarı olarak tarihe geçen Erdal Demirkıran yazmaya doymuyor.

2018
Dünyanın her yerinde enstitüler kuran Erdal Demirkıran, kitapları, filmleri, seminerleriyle yüz milyonlarca insana ulaştı.

2020
Dünyaca ünlü starlar, konserlerinden önce Kashna Öğretisi’nden mesajlar veriyorlar.

2022
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri, Erdal Demirkıran’la yaptığı üçüncü görüşmesinden sonrasında bir demeç vererek, “Benim dönemimde, hangi gerekçeyle olursa olsun savaşa onay verilmeyecektir!” dedi.

2026
Kashna o denli etkili bir öğreti oldu ki, dünyada tabanca üretimi yapılmıyor artık, hatta üretilmiş olan silahlar da ortak bir deklarasyonla toplatılıp imha ediliyor. Her yıl silaha ayrılan bütçe aç ülkelere dağıtılıyor, aç ülke kavramı tarihe karışıyor…

2029
Suç oranı minimize edildiği şeklinde, suç işleme akıl hastalığı statüsünde değerlendiriliyor. İnsanlar artık sinirlenmiyor. Özgüven artık özel bir vasıf değil. Katliam, intihar ya da benzeri kavramlar batkı etti.

15 Mart 2030
İstanbul’da, “Barış Vadisi”nde saat 10:00 itibariyle Dünya Barış Zirvesi başladı. Ülkemiz adına Cumhurbaşkanımız açılış mevzuşmasını yaptıktan sonrasında, kürsüye gelen Erdal Demirkıran, sözlerine “Başardık Çocuklar*” diye başladı. 26 dakika süren mevzuşmasından sonrasında tüm Devlet Başkanları, daha önce imzalamayı kabul ettikleri Barış Bildirisi’ni imzaladılar.

15 Mart 2030, saat 16.00 itibariyle dünya artık savaşmıyor…

* Çocuklar asla savaşmaz.

Dün Bugün ve Yarın
Kimsenin geçmişi ilgilendirmiyor beni. Ben hep bugüne ve yarına bakarım. Benim için geçmiş, yalnız süreın ne kadar çabuk geçtiğini kanıtlama eden bir aracıdır.

Senin neler yapabileceğin yalnız bugünkü tutumuna bağlıdır…

Dün için pişman olma, yarın için kaygılanma, bugünü yaşa. Bugünü sanki son olarak gününmüş şeklinde yaşa! Unutma ki, yarın bugüne “dün” diyeceksin. Tıpkı dün, bugün için “yarın” dediğin şeklinde…

İlginizi çekebilir:  Yeşim Türköz

“Daima Büyük Düşünen İnsanlarla Karşılaşabilmen Umuduyla…”

ERDAL DEMİRKIRAN
Dünyanın En Akıllı İnsanı

Listeme Ekle()

No account yet? Register