En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Yazarın Adı:
Derek Landy

Unvan:
İrlandalı yazar ve senarist

Doğum:

Lusk, County Dublin, İrlanda 23 Ekim 1974

Derek Landy Biyografisi

Landy, 23 Ekim 1974’te Dublin , İrlanda yakınlarındaki Skerries’de dünyaya geldi . Genç yetişkin kitaplarının Çığır açan Keyifli dizisi için en iyi malum İrlandalı bir yazar ve senaristtir .
Landy, filmlere giren iki senaryo, IFTA ödüllü Ölü Cesetler ve IFTA adayı Boy Eats Girl’ın Samantha Mumba’nın oynadığı senaryoları yazmıştı . Landy, En İyi Senaryo için bir IFTA’ya aday gösterildi.
Landy, filmlere giren iki senaryo, IFTA ödüllü Ölü Cesetler ve IFTA adayı Boy Eats Girl’ın Samantha Mumba’nın oynadığı senaryoları yazmıştı . Landy, En İyi Senaryo için bir IFTA’ya aday gösterildi.

İşbirliği yapılan film yapımcılığından ötürü rahatsız olan Landy, Skulduggery Pleasant ile başlayarak Çığırtkanlığın Keyifli bölümlerini yazmaya başladı . Bu roman , yayın hakları için 1.8 milyon sterlin ödeyen Harper Collins tarafından yayınlandı. Seride 9 kitap var. 2007’de Warner Bros ile bir anlaşma imzaladı ve kendisi uyarlayacak olan Korkunç Keyifli dizilimine uyum sağlama hakları için 1 milyon dolar değerinde bir anlaşma imzaladı. Sadece, senaristliği sürekli tekrardan yazıldı ve Landy, sonuçlardan memnun değil, hakları geri aldı. O şu anda Clash of The Titans’ın yapımcılarıyla senaryo üzerine çalışıyor .

Landy, Show’un 50. Yıldönümünü kutlayan kısa öykü koleksiyonunun bir parçası olarak Hekim Kim’den onuncu Hekim’a dayanan kısa bir öykü yazdı . Öykü, Puffin tarafından “Perili Kulübenin Gizemi” başlıklı 2013 yılında yayınlandı.
Ödüller
2008 yılında Redy Red House Çocuk Kitabı Ödülü’nü kazandı . Playing with Fire , Mortal Coil ve Ölü Men Last Stand her üst düzey kazandı İrlanda Çocuk Kitapları Ödülü , 2009, 2010 ve 2013 yılında 2010 yılında ek olarak hilekârlık Pleasant (Ancients Asası) İrlandalı olarak seçildi On yılın kitabı.

Listeme Ekle()
İlginizi çekebilir:  Koray Yersüren

No account yet? Register