En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Yazarın Adı:
Cüneyd Suavi

Unvan:
Yazar

Doğum:

Adapazarı 1948

Cüneyd Suavi Biyografisi

1948 Yılında Adapazarı’nda doğdu. İlk ve orta öğrenimini bu şehirde tamamladı. Ondan sonra, günümüzde Mimar Sinan Üniversitesi olarak malum Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’ni yüksek mimar ünvanıyla bitirip Sakarya Üniversitesi’nde asistanlığa başladı. İleriki yıllarda profesörlüğe kadar yükselen Cüneyd Suavi, evli ve üç çocuk babasıdır.

Zafer Dergisi’nde 1982 yılından beri hikayeleri yayınlanan yazarın en tanınmış eseri, Yaşamın İçinden adlı öykü kitabıdır. Türk insanı tarafından büyük bir rağbet gören bu eserin tamamı Korece’ye; bir bölümü de İngilizce, Almanca, Rusça, Arapça, Arnavutça, Tatarca, Özbekçe ve Makedonca’ya çevrilerek dünyanın dört bir yanına ulaşmıştır. Bu eserin devamı olan Yaşamın İçinden-2 adlı kitap da, 2003 yılında basılmıştır.

Cüneyd Suavi’nin Kırk Gram Tebessüm, Mucizeler, Bilmeceler ve Çocuklar İçin Peygamberler Zamanı adlı eserleri dışında, .ocuklar için yazdığı İki Çuval Altın, Refah Ormanı, Gökten İnen Balık, Cennete Çağrı ve Sevgi Marketi adlarını verdiği beş öykü kitabı daha bulunmaktadır.

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Christina Lauren