En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 
Abone olduğunuz için teşekkürler! Lütfen e-posta kutunuzu kontrol ediniz.

sizekitap.com İNTERNET SİTESİ ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

1. Taraflar

İşbu sözleşme, sitenin sahibi ve işletmecisi olan sizekitap.com ile üye olan kişi arasında düzenlenmiş, elektronik ortamda üye tarafından onaylanması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlülüğe girmiştir.

2. Tanımlar

Site: www.sizekitap.com adresinde yayın yapan internet sitesini.

Üye: www.sizekitap.com adresinde yer alan formu doldurmuş ve “Gönder” butonuna basarak üye aday sürecini tamamlamış kişi.

Üye profili :  www.sizekitap.com adresinde uyenin kendisinin verdiği bilgilerle oluşturulan, Üyelik Bilgileri, Bayilik / Franchise hakkında bilgiler, İletişim bilgileri, Kendi kelimeleriyle başlıklarından oluşan, diğer üyeler tarafından görüntülenebilen Üyeye özel tanıtım sayfası.

3. Sözleşmenin Konusu

İşbu sözleşmenin konusu, sitede sunulan hizmetlerin, bu hizmetlerden yararlanma şartlarının ve tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir. İşbu sözleşmenin kapsamı işbu sözleşme ile site içerisinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve hizmetlere ilişkin sizekitap.com tarafından yapılmış olan bilcümle uyarı, yazı ve açıklama gibi beyanlardır. Üye, işbu sözleşme hükümlerini kabul etmekle, site içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve hizmetlere ilişkin sizekitap.com tarafından açıklanan her türlü beyanı da kabul etmiş olmaktadır. Üye bahsi geçen beyanlarda belirtilen her türlü hususa uygun olarak davranacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

4. Hak ve Yükümlülükler:

4.1. Üyelerin Hak ve Yükümlülükleri

Üye, üyeliği süresince, sitenin hizmetlerinden faydalanırken ve sitenin hizmetlerle ilgili herhangi bir işlemi yerine getirirken işbu sözleşme içerisinde yer alan tüm şartlara, sitenin ilgili yerlerinde belirtilen kurallara ve yürürlükteki tüm mevzuata uygun hareket edeceğini, işbu sözleşme ile belirlenen tüm şart ve kuralları anladığını, kabul ettiğini ve onayladığını kabul eder.
Siteye üye olabilmek için reşit olmak, işbu sözleşme hükümleri uyarınca üyeliği daha önceden iptal edilmemiş olmak gerekmektedir.Üyenin vermiş olduğu yanlış beyandan dolayı sitenin herhangi bir sorumluluğu yoktur.
Üye, sizekitap.com ‘un yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmakla yükümlü olduğu durumlar içersinde, resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde üyelere ait gizli/özel/ticari bilgileri resmi makamlara açıklamaya yetkili olacağını ve bu sebeple sizekitap.com’dan her ne nam altında olursa olsun tazminat talep edilemeyeceğini kabul ve taahhüt eder.
Üyelerin, site aracılığıyla sizekitap.com tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilmek amacıyla sisteme üye olurken belirttiği adresten gelen güncelleme epostalerini kabul eder. Bu eposta adresinden gelen güncelleme taleplerinin doğuracağı hukuksal sorumluluğu üye kabul eder. Bu eposta adresinin şifresinin güvenliğini korumak üyenin sorumluluğundadır. Şifre korunmayıp yapılan değişiklilerde tüm ihmal ve kusurlarından dolayı üyelerin ve/ veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlardan sizekitap.com’un doğrudan veya dolaylı herhangi bir sorumluluğu yoktur.
Üyeler sitedeki ilgili bölümlere ve üye profillerine kendileri tarafından sağlanan bilgilerin ve içeriklerin doğru ve hukuka uygun olduğunu kabul ve taahhüt etmektedirler. sizekitap.com, üyeler tarafından siteye iletilen veya üye bilgilerinin oluşturulmasında ve değiştirilmesinde kendileri tarafından yüklenen, değiştirilen ve sağlanan bilgilerin ve içeriklerin doğruluğunu araştırma; bu bilgi ve içeriklerin güvenli, doğru, işbu sözleşmenin hükümlerine ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu olmadığı gibi söz konusu bilgi ve içeriklerin yanlış veya hatalı olmasından ve/veya bu içerikler aracılığıyla diğer internet sitelerine yapılan yönlendirmelerden dolayı ortaya çıkacak hiçbir maddi-manevi zarardan da sorumlu tutulamaz.
Üye bilgilerinde değişikler eposta yoluyla bildirildikten sonra en fazla 30 gün içerisinde yapılacaktır..
Üyelerin, kendi aralarında site aracılığıyla yaptıkları özel mesajlaşmalar da dahil olmak üzere sitede yaptıkları her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir,hiçbir şekilde sitenin sorumluluğu cihetine gidilemez. İşbu sebeple sizekitap.com’un uğrayabileceği her türlü zarara karşılık sitenin üyeye rücu hakkı vardır.
Üye, sitenin info@sizekitap.com adresine “iptal talebi” başlıklı mesaj atarak üyeliğini iptal ettirebilir. İptal edilen üyeliğe dair bazı kayıtlar (mesajlar, profilde verilen bilgiler vb.) güvenlik amacıyla 1 ay (30 gün) süreyle sitenin veritabanında tutulur. Bu sürenin sonunda iptal edilen üyeliğe ilişkin tüm kayıtlar veritabanından silinir.
Üye, site aracılığıyla yayınladığı ilanda toplumsal ahlaka, genel nezaket kurallarına aykırı ifadeler kullanmayacağını kabul ve taahhüt eder. Özel mesajlar otomatik programlar ile taranabilir veya mesaj gönderilen Üyelerin şikayeti üzerine incelenebilir. Bu otomatik tarama sonucunda veya şikayet sonrasında yapılan incelemede gerekli görüldüğü takdirde üyenin profili yayından kaldırılabilir, mesajlaşma hakkı kısıtlanabilir, bütünüyle engellenebilir veya üyeliği tamamen iptal edilebilir.
Genel ahlaka aykırı davranışlar sebebiyle üyeliği iptal edilen Gold ve benzeri ücretli üyelere ücret iadesi yapılmaz.
Akollü ürün satışı,tütün ve nargile ürünleri satışı yapılan işletmeler,enerji içeceği, emlak, alt bayilik,parfüm,fatura ödeme,güzellik salonu,spor salonu,turizm,korku evi, danışmanlık,bitkisel takviye, bitkisel desteleyici ürünler,gelinlik, kuyumcu,düğün salonu, parti organizasyonu web sitesi faal olmayan, kurumsal eposta belirtilmeyen,satranç,kuaför,e-ticaret,web tasarım,web sitesinde banka reklamı yada krediye yönlendiren ibareler bulunan ve sizekitap.com yayın politikalarına uymayan ilanlar yayınlanmamktadır,sizekitap.com bu konuları kapsayan ilanları geri dönüş yapmadan silmektedir.
Üye sizekitap.com’un ilanını neden gösterip yada neden göstermeyip silme hakkını kabul eder. sizekitap.com üyenin ilanını önceden hiç bir uyarı göndermeksizin yayından kalıdırıp silebilir.

4.2. sizekitap.com ‘un Hak ve Yükümlülükleri

sizekitap.com, sitede sunulan hizmetleri ve içerikleri her zaman değiştirebilme; üyelerin sisteme yükledikleri bilgileri, içerikleri ve üye ilanlarını üyeler de dahil olmak üzere üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını saklı tutmaktadır. sizekitap.com bu hakkını hiçbir bildirimde bulunmadan ve önel vermeden kullanabilir. Üyeler, sizekitap.com ‘un talep ettiği değişiklik ve/veya düzeltmeleri ivedi olarak yerine getirmek zorundadırlar. sizekitap.com tarafından talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme istekleri gerekli görüldüğü takdirde bizzat sizekitap.com tarafından yapabilir. sizekitap.com tarafından talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme taleplerinin, üyeler tarafından zamanında yerine getirilmemesi sebebiyle doğan veya doğabilecek zararlar, hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen üyelerin kendilerine aittir.
Site üzerindeki yönlendirmeler (link, banner) vasıtasıyla erişilen portallar, web siteleri, dosyalar ve içerikler, bu linkler vasıtasıyla erişilen portallar veya web sitelerinden sunulan hizmetler veya ürünler veya bunların içeriği hakkında sizekitap.com ‘un herhangi bir sorumluluğu yoktur.
sizekitap.com, sitede yer alan üye bilgilerini, üye profillerini ve üyelerin sisteme yükledikleri bilgileri ve içerikleri, güvenlik, kendi yükümlülüğünü ifa ve bazı istatistiki değerlendirmeler için dilediği biçimde kullanabilir; bunları bir veritabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir.
sizekitap.com, sitenin işleyişine, genel kurallarına, genel ahlak kurallarına aykırı ve sizekitap.com tarafından kabul edilmesi mümkün olmayan mesajları, içerikleri istediği zaman ve şekilde erişimden kaldırabilir; sizekitap.com bu mesaj ve içeriği giren üyenin üyeliğine herhangi bir ihbar yapmadan son verebilir. Üye sizekitap.com’a yüklediği ahlaka ve hukuka aykırı içerik sebebiyle sizekitap.com’un maruz kalacağı her türlü zararı tazmin etmekle yükümlüdür.
Teknik sorunlardan dolayi “Site”nin yayınlarında kesintiler olabilir. Bu kesintilerden dolayı yaşanan iletişim ve “Site”ye ulaşmaya dair ilişkin kesintilerde “Üye”nin yaşayacağı sorunlardan ” sizekitap.com ” sorumlu tutulamaz.
“Site”de yayınlanan ve “Üye” profillerinde yer alan her türlü görüntü, yazı, fotoğraf ve diğer materyal ” sizekitap.com “un izni olmadan diğer internet sitelerinde ve gazete, televizyon, radyo, dergi gibi konvansiyonel mecralarda yayınlanamaz. “Site”de yer alan tüm içerik, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun dördüncü maddesinin yedinci bendi olan, “Belli bir maksada göre ve hususi bir plan dahilinde verilerin ve materyallerin seçilip derlenmesi sonucu ortaya çıkan ve bir araç ile okunabilir veya diğer biçimdeki veri tabanları” ile koruma altında olduğu gibi eser niteliğindeki içerik ayrıca hukuki korumaya tabidir.

5. Sınırlı Sorumluluk

sizekitap.com, üyelerin veya üyelerin sitede sağlanan hizmetler ve/veya yer alan uygulamalar sebebiyle muhatap olduklari 3. kişilerin, bu hizmet ve uygulamalar ile bağlantılı olarak ve /veya kaynaklanan hiç bir maddi, manevi, dolaylı veya direkt zarardan sorumlu olmayacağı gibi, uyelerin kanuna aykırı fiil ve eylemlerinden dolayı hukuki ve cezai olarak sorumlu tutulamaz.

6. Mucbir Sebepler

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, sizekitap.com işbu sözleşme ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir.  Bu ve bunun gibi durumlar, sizekitap.com için,  gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için sizekitap.com ‘dan herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. “Mücbir sebep” terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve sizekitap.com ‘un gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

7.  Uygulanacak Hukuk ve Yetki

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, yorumlanmasında ve bu sözleşme dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu sözleşmeden dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

8. Sözleşmenin Feshi

a.       İşbu sözleşme üyenin üyeliği iptal edilinceye kadar yürürlükte kalacak ve taraflar arası hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecek, üyenin üyelik süresinin dolması geçici veya kalıcı olarak üyeliğinin durdurulması hallerinde sona ermiş sayılacaktır.

b.      sizekitap.com, üyelerin işbu sözleşmede belirtilen hükümleri ve site içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve hizmetlere ilişkin benzeri kuralları ihlal etmeleri durumunda sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecek ve üyeler fesih sebebiyle sizekitap.com ‘un uğradığı tüm zararları tazmin etmekle yükümlü olacaktır.

Posting....
Exit mobile version