En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Kentsel Planlamada Anlatım Teknikleri
Kolektif
Ninova Yayıncılık

Yüzyılımızın son çeyreğindeki küresel gelişim sonucu, toplumsal yönetişimde eşitlik ve çoğulculuk yaklaşımları, halk katılımı ve karşılıklı müzakerenin vazgeçilmez olduğu kentsel planlama süreçleri ortaya çıkmıştır. Planlama ya da tasarımda kitlelere erişim, ikna ve iletişim süreçleri içinde kullanılan araç ve yöntemler büyük önem taşımaya başlamıştır. Görsel, sözel, metinsel iletişimi içine alan, kimi kaynaklarda ‘ifade’ olarak adlandırılan anlatım tekniklerini etkin kullanan aktörler üstün iletişim gücüne sahip olarak planlama pratiğinde başarılı olmaktadır. Yayın bu başarıyı getirecek konuları içermektedir. Öncelik görselleştirme konusuna verilmekle birlikte, planlama disiplininde yaygın bilinen teknikler, yenilikçi uygulamalar, bilgi sistemlerinde veri tanımlama konuları da yer almaktadır.
Bölümlerde yer alan başlıca konular şunlardır:
Haritalama: Konsept Şemalar – Kolaj Haritalama – Duygu Panoları – Bilişsel Haritalar – Katman ve Örtüşmeli Haritalar, Eskiz, Fotoğraf Düzenleme/Görüntüleme, Maket. Bilgisayar Modelleri ve Foto-Gerçekçi Grafik Gösterimleri: Sanal ve Arttırılmış Gerçeklik – Multimedya Uygulamaları – Benzetim Modelleri- Veri Tabakalarının Gösterimi. Planlamada Diyagram Kullanımı: İnfografik Diyagramlar- Kelime Bulutları- Akış Diyagramları / Çizelgeleri – İnteraktif Diyagramlar. Eğitim sürecinde Anlatım Teknikleri: Kentsel Bileşen Analizleri-Broşür-Anlık/Yerinde Tasarımlar. Tasarım Stüdyosunda Pedagojik Yaklaşım, Kenti Kavramlarla Anlamak: Boşluklar – Beden/Hareket- Sınırlar- Baskınlık- Duyu Mekanları- Bellek/Süreklilik- Ritim-Topofilia. Kenti Karşılaşmalarla Çözümlemek: Nitel ve Metinsel Yöntemlerle Çözümleme, Katılımcı-Gözlemsel Yaklaşım. İmar Planları: Nazım- Uygulama ve Özel Amaçlı planlar. Kentsel Tasarım Projeleri.
Kitap sadece güncel akademik ve mesleki gündemi yansıtmakla kalmayıp, kentsel planlama pratiği ve lisans eğitiminde görselleştirme ve anlatım konusunda en yeni yaklaşım ve teknikleri içermektedir. Yayının başta planlama öğrencilerİ olmak üzere meslek insanları ve akademisyenlere kaynak olması hedeflenmiştir.

» Kentsel Planlamada Anlatım Teknikleri Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması


Kentsel Planlamada Anlatım Teknikleri


Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara

Listeme Ekle()
İlginizi çekebilir:  Uluslararası Göç ve Uluslararası Güvenlik

No account yet? Register

+1

» Kentsel Planlamada Anlatım Teknikleri Kitabını Beğendiyseniz
» Kentsel Planlamada Anlatım Teknikleri Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?