En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Çin’in Yeni Kültür Devrimi’nin İsimsiz Kahramanları
Chen Xuehui
Canut Yayınları

Bu kitap, yayınevimizin sözlü toplumsal tarih çalışmaları alanındaki yayınlarına bir yenisini katmıştır. Çin’deki yeni ekonomi, yeni doğan meslek dallarına ve yeni bir yaşam kültürüne ebelik etmektedir. Bu kitapta yer alan yirmi isimsiz kahramanın gerçek yaşam hikayesi, ekonomik ve toplumsal alanda yeni atılımlar içinde olan çağdaş Çin’e açılan bir pencere sunmakta, isimsiz kahramanların bireysel yeteneklerini ortaya koyarak, neleri başarabildiğini göstermektedir. Bu insanlar, ekonomik yaşama gözümüze batmayan önemli katkılarda bulunmaktadırlar.
2000’lerden itibaren Çin ekonomisi yeni bir yapılanma içine girdi ve insanların yaşamı büyük değişimler geçirdi, kaderlerinde iniş ve çıkışlar göze çarpmaya başladı. Geleneksel sanayi alanlarında çalışanların sayısı büyük düşüşler yaşadı, yeni gelişen iş dallarında çalışanların sayısı arttı. Kitapta, bu yeni mesleklere büyük önem verilmiştir: örneğin medya yöneticisi, piyano akortçusu, endüstriyel tasarımcı, metro ulaşımı için tüneller açan makinist, yeşil alan koruma görevlisi, internet online satış mağazası yöneticiliği, dijital telif hakkı hizmet sağlayıcısı veya geleneksel-kültürel üretim işi vb.
İsimsiz kahramanların bazıları, bu işleri ekonomi-dışı gönüllü faaliyetler olarak yapmaktalar. Kahramanlarımızın bazıları, şimdiden büyük başarılara imza atmış bulunuyor; bir bölümü ise çalışma yaşamlarının başlangıcında bulunuyor. İsimsiz kahramanlar, gözümüze pek çarpmazlar, ama bu onların ilginç ve sürükleyici bir yaşam kavgası içinde olmadıkları anlamına gelmiyor. Yazara göre: nüfus 1.4 milyara yaklaşırken, insanların bireysel hikayeleri de çoğalmaktadır, birey ile toplum arasındaki uyumlu ilişkileri geliştirmek için, bireyin—bizzat kendi pratiği içinde çok yönlü bir biçimde gelişmesi bizim için büyük değer kazanmaktadır.
Yayınevimiz, bu sözlü sosyolojik çalışmayı Türkçeye kazandıran editör-çevirmen Monika Manişak’a değerli katkısı için teşekkür ve takdiri bir borç bilir.

» Çin’in Yeni Kültür Devrimi’nin İsimsiz Kahramanları Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması


Çin’in Yeni Kültür Devrimi’nin İsimsiz Kahramanları


Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara

Listeme Ekle()
İlginizi çekebilir:  Irak Erbil Yöresi Mezar Kültürü

No account yet? Register

» Çin’in Yeni Kültür Devrimi’nin İsimsiz Kahramanları Kitabını Beğendiyseniz
» Çin’in Yeni Kültür Devrimi’nin İsimsiz Kahramanları Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?

Kategoriler: Sosyoloji

0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir