En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

92e8147bc355c57b06820ceb4d39fbb8
Ümit Bahçesi
Diane Ackerman
Pegasus Yayınları

Yaşam kurtarmak, Kendi hayatlarindan vazgeçebilmek demekti!

Varşova hayvanat bahçesi sahiplerinin Yüzlerce insani nazilerin elinden kurtarmasini özetleyen gerçek bir hikâye… 

1939: Almanlar Polonya’yı işgal eder. Varşova Hayvanat Bahçesi’ni işleten Jan ve Antonina Żabiński şehre yapılan bombardımandan sağ çıksa da hayvanlarının birçoğunun işgalciler tarafından öldürüldüğüne tanık olur. Hemen sonra kendilerini en üstün ırk olarak gören Naziler, en değerli hayvan türlerini, hayvanlarda “en saf” ırkları yaratma maksadıyla yürüttükleri programlarda kullanmak üzere Berlin’e gönderirler. Üzerlerinde hissettikleri tüm Nazi baskısına rağmen Żabińskiler, boş kalan hayvan kafeslerinde Yahudileri saklamak için hayatlarını tehlikeye atarak yaklaşık üç yüz kişiyi Holokost’tan kurtarırlar. Żabińskilerin cesaretinden ve Antonina’nın tüm canlılara karşı gösterdiği inanılmaz hassasiyetten büyülenen, çok satan kitaplar yazan Diane Ackerman, empati duygusunun ve sevginin gücüne dair dokunaklı ve trajik bir hikâye anlatıyor. 

» Umut Bahçesi Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

“Daha iyi bir öykü ya da anlatıcı düşünemiyorum. Ümit Bahçesi, sizi derinden sarsacak.” 

– Jonathan Safran Foer

“İlham verici… Schindler’in Sıralaması ve Hotel Ruanda’yla birlikte soykırım dönemlerinin popüler kahramanlık hikâyeleri arasına katılabilir.”

– Salt Lake Tribune

“Jan Żabiński ve karısı Antonina, çekince altındaki üç yüzden fazla Yahudinin yaşamını kurtarmış fakat buna rağmen Nazi işgali altındaki Polonya tarihinden kaybolup gitmiş. Artık şair ve doğa bilimci Diane Ackerman’ın Ümit Bahçesi kitabında onların anısına haiz çıkılıyor. Olağanüstü bir savaş ve sığınak öyküsü…” 

– Donna Seaman

 “Ackerman, Varşova Hayvanat Bahçesi müdürü Jan Żabiński ve karısı Antonina’nın cesaret ve soğukkanlılıkla yaklaşık üç yüz Yahudiye ve aynı zamanda Polonyalı direnişçilere villada, kafeslerde ve barakalarda sığınma imkânı sağladığı bir İkinci Dünya Savaşı öyküsü anlatıyor… Merak uyandıran bu güzel hikâye, geniş bir okur kitlesini hak ediyor.” 

İlginizi çekebilir:  Kurban

– Publishers Weekly

“İnsanların doğayla bağını, Holokost’a orijinal bir bakış açısı sunarken keşfeden Ümit Bahçesi, çığır açan bir kurgu dışı yapıt. Birkaç yıl önce ‘doğa’ yazarları, kendilerine şu suali soruyorlardı: Bir kitap nasıl hem sanat eseri hem dünyanın yıkımına bilinçli bir başkaldırı hem de umudun ve insan terbiyeının teyidi olabilir? İşte Ümit Bahçesi, bu probleminin cevabıdır.” 

– Kathleen Dean Moore

“Ümit Bahçesi’nde yazar Diane Ackerman, bizlere Nuh’un Gemisi’ni andıran bir tutam tarihsel bilgiyle birlikte daha önce anlatılmamış bir cesaret hikâyesi anlatıyor… Ackerman’ın öyküsü, Ümit Bahçesi’ndeki tüm insan ve hayvanlar için geçerli olan soyluluğun bilimsel bir tezi…” 

– Usa Today

“Anlaşılır, data dolu, coşku verici ve nefes kesici bir savaş ve sığınma hikâyesi… Ackerman, Nazilerin sapkın doğa görüşünü sivri ve ezici bir şekilde inceliyor… Türlerin ötesinde, olağanüstü bir kitap… Ackerman bu kitabı yazmak için dünyaya gelmiş, demek abartı olmaz.” 

– Los Angeles Times

Listeme Ekle()

No account yet? Register

» Umut Bahçesi Kitabını Beğendiyseniz
» Umut Bahçesi Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?