En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

080b4b8c8c1acd7dadc7d93df244fd29
Sürgün
Erdoğan Şenci
El Yayınları

Bu kitap, 80’li yıllar süresince mücadelenin sürekliliğini, örgütlenmenin vazgeçilmezliğini ve komünist hareketin yurtdışındaki konumlanışını birinci elden anlatmaktadır. Yayımlanmış önceki iki kitabının devamı niteliğini taşır ve onlar üzerinde yükselerek mücadele çemberini tamamlar. Dönemi, süreçleri, oluşumları ve vakaları kendi bakış açısıyla aktarır, kolaycı suçlamalardan kaçınır. Anlatımlarında yer yer duygusal övgüler, yargılı tutumlar görülse de, dönemsel gerçeği sahiplenici bir anlayış ve sorumlulukla gözler önüne serer.

» Sürgün Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Komünistlerin, dönemi ve olguları nasıl algıladığı, problem ve çelişkileri hangi tarzda çözdüğü, kendinden farklı olanlara nasıl yaklaşım gösterdiğini ortaya koyması bakımından da öğretici ve esinleyici pratikler içerir. Örgütlü ve mücadeleci olunduğunda nasıl geleceğe güvenle bakıldığını; iyimserlik ve umudun, yoldaşlığı beslediğini, özgüveni güçlendirdiğini, akıcı ve anlaşılır bir üslupla ortaya koyar.

Devrimci pratiği hangi düzeyde olursa olsun yaşayanların kaleminden çıkan her tür çalışma, tarih ve tarih bilincine malzemedir. Devrimci pratiğin hizmetine sunulabilecek bu anlatılar, doğru bir anlayış ve yaklaşımla işlendikçe, dünü anlamanın, bugünü kavramanın ve geleceği örmenin olanaklarını biriktirir, ışığını parlak kılar. Geleceğin hareket noktası olan şimdiyi anlamlı yaşamada çok önemli bir tecrübe, yaşfakat luğu ve morali harmanlar.

Eline ve yüreğine sağlık Erdoğan Şenci!

– Veli Aydın

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Aşk'leyin

» Sürgün Kitabını Beğendiyseniz
» Sürgün Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?