En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

8ae2355a15e785e260d89906e48d2a7a
Söz ve Tanıklık
Latif Kınataş
Mana Yayınları

Elinizdeki çalışma çeşitli denemelerden oluşmakta ve yaşanmışlıklar içermektedir. Bir hocasının benzetmesiyle; kimi zaman coşkun kimi zaman durgun, kimi zaman çılgın kimi zaman sakin akan, yer yer şelaleler oluşturan bir dere benzer biçimde geldiği öze doğru seyreden bir yaşamdan çekip çıkarılmış tecrübelerdir. Akıp giden nehirden farklı zamanlarda rastgele alınmış birkaç kova su benzer biçimde…

» Söz ve Tanıklık Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Bu çeşitli mevzuları birleştiren şey ise, aynı yaşam öyküsünden, aynı tecrügövde damıtılmış olmalarıdır. Kitapta farklı mevzuları okurken bu ortak noktayı hissedeceğinizi umuyorum. Şu da fark edilecektir ki, bunlar kurgulanmış metinler değil; bazı vakalar, gözlemler ve yaşanmışlıklar sonucunda elin istem dışı kaleme gidişiyle doğal olarak ortaya çıkmış metinlerdir. Kimi zaman bir tespit, kimi zaman bir söyleşi, kimi zaman de bir tembih formuna bürünmüş olabilirler; fakat haddini bilen, samimi bir arayışı içinde barındıran satırlar olduğu aşikârdır.

Aslında her insanın yaşamı bir dere, dere ya da ırmak denebilir. Ya da yaşam bir akıştır. Biz bu akışın içindeyiz. Önemli olan şu: Bu yaşam nehrinde bir damla mıyız yoksa bir saman çöpü mü? İşte ben bunun derdindeyim.

Bütün deist-teist-ateist vs. din ve dünya görüşlerini göz ardı ederek/geçerek… Yaşamın genel akışının, hay ve kayyum olan yaratıcı mutlak gücün denetim ve kuşatmasında seyrettiğine, fakat bu akışta bir saman çöpü olmamanın da bizim elimizde olduğuna inanıyorum. Bunun için kendimizi tanımak, varlığı ve yaşamı tanımak, yaşamın ötesine dair sorular sorabilmek önemlidir. Duygu ve deneyimlerimi bu mütevazı kitapçıkta paylaşımım da bu farkındalığı artırmada katkı sağlamaya dönüktür.

Listeme Ekle()
İlginizi çekebilir:  Kandırılmış Aklın Cinayetleri

No account yet? Register

» Söz ve Tanıklık Kitabını Beğendiyseniz
» Söz ve Tanıklık Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir