En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Günkaçağı
Deniz Özgür
Kurgu Kültür Merkezi Yayınları

Yola çıktığınızda neler olacağını, neler hissedeceğinizi, neler yaşayacağınızı bilemezsiniz. Bir sevdiğinizle karşılaşıp sevinir, gülümser, kucaklaşırsınız, yüreğiniz ısınır ya… Deniz’in kitabıyla bir şekilde karşılaştığınızda da bunları hissedeceğinizden eminim.

» Günkaçağı Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Günkaçağı kitabıyla yollarınız kesiştiğinde Deniz’le de kesişmiş olacaksınız. İçimizden biri diyeceğiniz kadar tanıdık, içimizden geçen duygular diyeceğiniz kadar samimi, gerçek ve duygu yüklü. Bir nefeste okuyup bitirebileceğiniz bir kitap olduğunu düşünüp aldanmayın. Her okuduğunuz şiir sizi uzun yolculuklara çıkaracak.

Kendinizi bazen bir Ankara sokağında üşürken, bazen eski bir sevgilinin gözlerinde yanarken, bazen çocukluğunuzda ağız dolusu gülüşürken, bazen Yusuf’la kuyuda, bazen Mesnevi’yle dertleşirken, bazen hayal kırıklığınız gözyaşlarında, bazen yüzünüzü rüzgâra verip için için üşürken, bazen bir dostunuzla sarılıp ısınırken, bazen keşkelerinizde bulacaksınız. Okuduğunuz her şiir işte bu kadar gerçek, bu kadar yaşanmış… Okuduğunuzda ben de bunları yaşadım, bazen ben de bunları hissettim diyeceksiniz. Bu dizeler Deniz’den size…

Yüreğinden yüreğinize dökülenler. Her bir dizeyle yüreğinizi bavula koyup yolculuğa hazır olun. Çıktığınız yolculuktan dönmek isterseniz biletinizin başka bir şiirde olduğundan emin olabilirsiniz. Deniz deniz gibi yazmış. Zaman zaman durgun, sakin; zaman zaman köpük köpük; zaman zaman dalgalı ama hep berrak, hep ışıl ışıl. Deniz’i cebinize koyun ve yola çıkın. Günkaçağı olmaya hazırsanız kapağı çevirin ve şiirle yolculuğunuza başlayın.

Bahar Şimşek Sesliokuyucu Eğitimci/Matematik Öğretmeni


Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara


Bu kitap ve daha fazlası hakkında haber alın!
Bu kitabı kitap listenize ekleyin!
Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Aydınlığın Bedeli

» Günkaçağı Kitabını Beğendiyseniz
» Günkaçağı Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?