En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

59f4f07ccb2a320de3fc7e3af6e78b35
Büyülü Şişe
Cengiz Akın
Başkayerler Yayınları

Kitaptaki öyküler birbirine eklemlenerek ilerlemese de genel anlamda sosyolojik gözlemler ve gündelik vakalar üzerinden mütevazı bir üslupla aşama kaydediyor. Öykülerin girift olmayan bu yapısı okunurluğu kolaylaştırıyor.

» Sihirli Şişe Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Kitaba adını veren “Büyülü Şişe” adlı öyküde tek derdi babasına kavuşmak isteyen bir çocuğu, “Çilli” adlı öyküdeyse gece kondu yaşantısında kendisine tavukları ve Çilli adlı horozu arkadaş tutan bir çocuğu bulacaksınız.

“Durak” adlı öyküyse meslek yorgunluğu olan bir avukattan bahsediyor. Avukat İclal hiç beklemezken şifayı bir türbede buluyor, gördüklerinden büyülenir. Onun maneviyata yönelişinin ilk adımlarına tanık oluyoruz:

“Caminin bitişiğindeki yapıya yürüdü. Kestiremediği yerlerden insan sesleri geliyordu. Ayakkabılarını eşikte çıkardı. Ne garip, sanki bütün kapılar kasıtlı olarak açık bırakılmış. İçeri girdi, birkaç sandukanın olduğu bu yerde dip dibe oturmuş yakarış eden dört kadın gördü. Ürperdi; çünkü o ana kadar böyle yerlerle ilgili bir fikri yoktu. Onları rahatsız etmemek için dışarı çıktı.”
Kısacası yirmi-bir öyküden oluşan bu kitapta sizden bir şeyler bulacaksınız; kimi zaman tebessüm edeceğiniz kimi zaman içinizi burkacak kimi zaman de hay Tanrı diyeceğiniz öykülerle karşılaşacaksınız.

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Kan Tiryakisi

» Sihirli Şişe Kitabını Beğendiyseniz
» Sihirli Şişe Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir