En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

316f3aabb7fa556d8b5fd56fb2841aaf
Sha – T’o Türklerinin Zamanı
Cahit Alptekin
Cinius Yayınları

Tarihçilerimizin ezici bir çoğunluğu kendisini Osmanlı Devleti’nin siyasal ve kültürel tarihini araştırmaya vakfetmişlerdir. Bazı kişiler bu durumun Türkiye Türkleri için doğal olduğunu söyleyebilir. Sadece Atatürk’ün de dediği benzer biçimde Türk Zamanı bir bütündür. Tarihçilerimiz maalesef Orta ve Doğu Asya’da araştırılmadan kalmış bakir alanları unutmaktadırlar. Bunlar incelendiğinde ortaya Türklüğün yüzünü ağartacak bir tarih serilecektir ki yalnız birazcık araştırmaya muhtaçtır.
Batı Gök Türk sahasında ortaya çıkan bir Türk boyu iken vakaların sürüklemesi sonucu Çin’de üç imparatorluk ve bir krallık kurmuş olan Sha-t’o Türklerinin verdiğimiz siyasal tarihlerinden ziyade dikkati çeken yönleri Türk Kültürünü koruma hususundaki kabiliyetleri olmuştur. Onlar Eski Türk Kültürünün önemli unsurları olan Evlatlık geleneği, Gök – Tanrı dini inanışlarını ve ordu teşkilatlanmalarını devam ettirmişlerdir.

» Sha – T’o Türklerinin Tarihi Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Bakir mevzularda araştırma bir noktada bitirilebilecek bir süreç değildir. Aksine, yeni belge ve bilgiler ortaya çıktıkça çalışma sürekli genişleyen ve değişen bir durum arz eder. Çalışmamız yayınlandıktan sonrasında değişik araştırmalar için yaptığımız okumalarda karşımıza çıkan ilginç bilgiler de bizi çalışmamızı geliştirmeye sevk etti.

Araştırmamızın bu ikinci baskısı yeni dipnotlar, daha çok data sahibi olmak isteyenler için kaynakçaya eklenen (faydalandığımız) yeni eserler, Sha-t’o Türklerinin devlet teşkilatı ile kültürlerinden bilgiler verdiğimiz kısımlara eklenen yeni bilgiler ve ekler kısmına koyduğumuz yeni buluntularla beğeninize sunuldu. Bütün bunlara ek olarak kaynakçamızın sonuna özet bir kronoloji de koymayı lüzumlu gördük. İnanıyoruz ki Türk Zamanı açısından çok değer verdiğimiz bu araştırma daha da güçlendi ve açıklayıcı oldu.

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Avucumda Çimen İzi

» Sha – T’o Türklerinin Tarihi Kitabını Beğendiyseniz
» Sha – T’o Türklerinin Tarihi Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?