En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

3316c366ac41e9e7d0aecba93b65e874
Said Halim Paşa
Ferhat Özbadem
Sude Kitap

Yakın tarihimizin öncü Müslümanların önde gelen Said Halim Paşa şöhreti ile beraber minimum tanınan bir şahsiyettir. Said Halim Paşa’nın yaşamını roman olarak işleyen ilk yaratı olma özelliği taşıyan bu roman yakın tarih ile ilgili malum birçok yanlışın da doğru anlaşılmasına vesile olacaktır.

» Said Halim Paşa Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Fikirleri ve mücadelesi ile yaşadığı çağa damgasını vuran bir düşünürdür. “Yapılması ihtiyaç duyulan bellidir. Irkçılıktan, Batıcılıktan, gayri İslami olan bütün fikirlerden uzak durmak sureti ile bu durumdan kurtulabiliriz. Sözgelişi toplumdaki toplumsal dayanışmayı ele alalım. En güzel toplumsal dayanışma İslam toplumlarında uygulanmıştır. Osmanlıyı buna örnek verebiliriz. Toplumdaki toplumsal dayanışmanın bizim medeniyetimizdeki İslam kardeşliğidir.” Der Said Halim Paşa. Bu sözleri ile fert ve cemiyet olarak kurtuluşumuzun sadece İslam ile mümkün olacağını beyan etmiştir. Yaklaşık yüz yıl önce önerdiği reçete bugün de geçerliliğini devam ettirmektedir.

Said Halim Paşa’nın yaşamını, fikirlerini ve mücadelesini içeren bu roman vesilesi ile yakın tarihimizin Müslüman öncülerinden biri daha gençlik ile buluşmuş olacaktır.

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Ağrısız ve Sağlıklı Bir Yaşam İçin Egzersizin Kitabını Yazdık

» Said Halim Paşa Kitabını Beğendiyseniz
» Said Halim Paşa Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?