En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Siyasal Liderlik ve R. Tayyip Erdoğan’ın Liderlik Kodları
Oğuz Göksu
Literatürk Academia

Eser, Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak siyasette kendisini hissettirdiği 1994’ten başlayarak 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerine kadar olan süreci kapsamaktadır. Bu çalışmada yeni bir siyasal liderlik tarzı olarak ‘Erdoğan Tarzı Liderlik’ başka bir ifadeyle ‘Türki Tipi Siyasal Liderlik’ modeli geliştirilmiştir. Siyasal iletişim bağlamında Erdoğan’ın doğrudan katıldığı 9 seçim kampanyası incelenmiş ve bu süreçte öne çıkan liderlik kodları ortaya konulmuştur. Çalışmada 35 uzmanla derinlemesine görüşmeler yapılmıştır. Ersin Kalaycıoğlu, İlter Turan, Fuat Keyman, Edibe Sözen, Ferruh Uztuğ, Aysel Aziz, Ömer Çaha, Cengiz Anık, Haluk Alkan, Metin Külünk, Aydın Ünal, Fatih Altaylı, Taha Akyol, Uğur Batı, Mustafa Şen, Hakkı Öcal, Adil Gür ve diğer uzman isimler bu araştırmaya görüşleriyle katkı sağlamışlardır.

» Siyasal Liderlik ve R. Tayyip Erdoğan’ın Liderlik Kodları Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Bir siyasi lider hayattayken onunla ilgili, özellikle de liderlik gibi son derece karmaşık bir konuda (çünkü işin içine duyguların dünyası girmektedir) akademik bir çalışmanın sorumluluğu altına girmek için, o liderde var olması gereken bazı hasletlere bire bir sahip olunmasa da en azından benzer bazı tutum ve özelliklerden nasibini almış olmak gerekir. Dr. Göksu’nun söz konusu hasletlere ciddî oranda sahip olduğunu tespit etme fırsatı buldum. Özetle derinlik, ciddiyet, merak, cesaret, ileri görüşlülük, ilkelilik, ezber bozacak yenilikçilik ve hepsinden önemlisi kendine, ailesine, milletine ve çağına karşılık sorumluluk ve duyarlılık diyebileceğimiz bu tutumların (özdeğerlerin, vasıfların) izlerine Dr. Göksu’nun sayfalarının arasında sıklıkla rastlamak mümkündür. İddia, fikir, vizyon sahibi insanların her zaman karşılarında duran muhalifleri olacaktır. Böyle bir liderin kendisiyle ilgili tüm olumlu ve olumsuz düşünce ve önyargılardan uzaklaşıp meseleyi millî iradenin tecellisi boyutunda ele alma tavrını benimseyen herkesin, en azından bir milletin ortak ruhî şekillenmesini en doğru şekilde okuyup siyasi iletişimi o çerçevede inşa etme başarısını onlarca yıl sürdürmüş bir lideri daha da ciddî ve derinlikli olarak anlamaya talip olmaları halinde başvuracakları önemli bir esere imza atmış olan Sayın Dr. Göksu’yu yürekten kutluyorum.

İlginizi çekebilir:  Sol ve PKK

– Ali Saydam Bersay, İletişim Enstitüsü Onursal Başkanı

“Günümüzde artık liderlik çağı yaşandığı söylenebilir.” Seçmenlerin lider odaklı düşündüklerine dair yaygın bir kanaat vardır. Ülkemizdeki seçmenlerin dörtte biri partilerle değil liderlerle özdeşleşmektedir. Buna karşın AK Parti’ye oy veren seçmenlerin ise çok daha büyük kısmı Erdoğan ile özdeşleşmektedir. Üstelik Erdoğan, herhangi bir lider olmaktan ve sürekli seçim kazanıyor olmasından da öte kitlesi üzerindeki dönüştürücü gücüyle de günümüz liderlerinden ayrışmaktadır. Bu sihrin kodlarını arayan eser bu açıdan da oldukça önemlidir.”

– Bekir Ağırdır, Konda Genel Müdürü


Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara


Bu kitap ve daha fazlası hakkında haber alın!
Bu kitabı kitap listenize ekleyin!
Listeme Ekle()

No account yet? Register

» Siyasal Liderlik ve R. Tayyip Erdoğan’ın Liderlik Kodları Kitabını Beğendiyseniz
» Siyasal Liderlik ve R. Tayyip Erdoğan’ın Liderlik Kodları Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir