En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

1ef6cb56865ade1cb623b32495dee4bc
Ortaçağ Zamanı
Ye. Agibalova
Yordam Kitap

Ortaçağ tarihini, feodalizmin kuruluşu, gelişmesi ve sonrasında kapitalizmin serpilmesi ve ilk burjuva devrimleriyle beraber çöküşü çerçevesinde ele alan Ortaçağ Zamanı, 5. yüzyıl ile 17. yüzyıl arasındaki sınıf mücadelelerinin kapsamlı bir panoramasını sunuyoor.

» Ortaçağ Tarihi Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Tarihsel maddeci yöntemi evrenselci bir bakış açısıyla birleştiren yaratı, Ortaçağ tarihini Batı Avrupa feodalizmiyle sınırlayan alışıldık bakış açısının ötesine geçerek, Avrupa, Ortadoğu, Hint ve Çin tarihlerinin beraber düşünülebileceği bir çerçevve sunuyor.

Tarihin akışını imparatorlukların, krallıkların ve aristokratların hâkimiyet ve iktidar mücadelelerinden ibaret görmeyen yazarlar, köylülerin, zanaatkârların ve işçilerin mücadelelerine odaklanarak maddeci tarih-yazımının parlak ve incelikli bir örneğini sunmakla kalmıyor, aynı zamanda bu mücadelelerin kültür ve düşünce yaşamındaki yansımalarını da gözler önüne seriyor.
Kitap, resimlerden, haritalardan, tasvirlerden ve tablolardan oluşan varlıklı görsel içeriğiyle de, okurun Ortaçağ dünyasına daha kolay nüfuz etmesini sağlayacak bir kılavuz niteliğinde.

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  En Yakın Uzak

» Ortaçağ Tarihi Kitabını Beğendiyseniz
» Ortaçağ Tarihi Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?