En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

96cfec012a824f724d062f4d1c6fbf11
Müzelik Anılar
Alpay Pasinli
Puslu Yayıncılık

Kazıbilimci Dr. Alpay Pasinli

» Müzelik Anılar Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

1947 yılında Erzurum-Pasinler’de doğdu. 1971 yılında Ankara Üniversitesi Klasik Arkeoloji ve Çağdaş Anadolu Arkeolojisi Bölümü’nden mezun oldu ve aynı yıl İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nde asistan olarak işe başladı. 1984’de müdür yardımcısı,1985 yılında ise İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürü oldu. 14 yıl süren müdürlük görevinin ardından 1999’da Kültür Bakanlığı Anıtlar ve Müzeler Genel Müdürü olarak atandı. 

Kültür ve Gezim Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürütmekte iken 2003 yılında emekli oldu.

Müzelik Anılar;

Kazıbilimci-müzeci Dr.Alpay Pasinli’nin kamu sektöründeki 32 yıllık mesleki yaşantısının, 28 yılını geçirdiği ve 15 yıl yöneticiliğini yaptığı İstanbul Arkeoloji Müzeleri’ndeki unutulmaz anılarını ve başından geçen vakaları anlatıyor. Bunları kendi tuttuğu notlardan yararlanarak ve belgelere dayalı olarak dile getiriyor. Yanı sıra müzedeki ilginç (!) ve renkli karakterleri tanıtıyor ve bu kişiler hakkındaki izlenimlerini aktarıyor. Böylece müzenin bir dönemine ışık tutuyor, geçmişine not düşüyor.
Ayrıca, öğrencilik yıllarından başlayarak katıldığı arkeolojik kazılardaki vakaları, kişileri ve ilginç anıları  anlatıyor.

Özgün anlatımıyla, içten, yalın ifadeleriyle Dr.Alpay Pasinli’nin çocukluğundan başlayarak yaşamı ve anılarıdan oluşan bu kitap yazarın arşivindeki önemli fotoğraflarla âdeta okuyucuyu o günlere  taşıyor.

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Ters Köşe

» Müzelik Anılar Kitabını Beğendiyseniz
» Müzelik Anılar Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?