En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

61bf02b3d58a9cda08d7ba71db6720d4
Çağdaş Seyahatname
Osman Oktay
Bengü Yayınları

Bu kitapta lise yıllarından beri hayallerinde yaşatmasına rağmen bir türlü gidip görme imkânı bulamadığı ata yurtlarını 60 yaşından sonrasında keşfe çıkan bir Türk Dünyası sevdalısının hatıralarını bulacak, her gittiği yeri adeta onunla beraber sizler de gezmiş olacaksınız. Türk Dünyası malum; uçsuz bucaksız koskoca bir derya, bir okyanus… “O mahiler ki derya içredirler deryayı bilmezler” kavlince hepimiz bu deryadan habersizce yaşayıp gidiyoruz.

» Modern Seyahatname Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Yazar, gezip gördüğü ve yaptığı incelemeler sonunda vardığı kanaatleri yazıp anlatmaya çalıştı, resimler çekti. Kitabın sayfaları arasında Balkanlar, Orta Avrupa ülkeleri, Kafkaslar, Orta Asya, Doğu Türkistan, İran, Irak ve Suriye’den, kısacası Adriyatik’ten Çin Seddi’ne, Mağrip’ten Maşrik’e kadar Türk’ün ayak bastığı derhal her yerden haber sahibi olacak, kimi süre coşup şiirler, marşlar söyleyecek, kimi süre duygulanıp gözyaşı dökecek ve eminiz ki anlatılan bölgeleri gidip görmek isteyeceksiniz. Öyle ya; Orhun’un kaynağından su içmeyi, Tuna boylarında at sürmeyi, Orta Asya bozkırlarında Mete Han’la, Bilge Kağan’la, Kür-Şad’la beraber Çin’e akın etmeyi ve Satuk Buğra Han’ın Bunara’sında ezan okumayı kim istemez?

Hayaller ve hatıralarla gerçeklerin yoğurulup fotoğraflandığı bu eserle Türk Dünyası’nın tanıtılmasına katkı sağlamayı, ayrıca başka dostların ve özellikle gençlerin o diyarları gezip görmesine vesile olabilmeyi diliyoruz.

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Geçmiş Bir Daha Geri Gelmeyecek Zamanlar (Tek Cilt)

» Modern Seyahatname Kitabını Beğendiyseniz
» Modern Seyahatname Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?