En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

664315b4063521c4c4f0036805d69e63
Meryem Cemile
Ferhat Özbadem
Sude Kitap

Meryem Cemile, Pakistanlı âlim Mevdudi’nin içsel kızıdır. Meryem Cemile, düşünce ve düşünceleri ile yaşadığımız topraklarda tesiri olan fakat yeni neslin tanımadığı bir müslüman öncü şahsiyettir. Kendi alanında bir ilk olan bu roman, Meryem Cemile’nin yaşamını roman olarak işleyen ilk kitaptır.
1934 yılında New York’ta doğan Meryem Cemile, Alman Yahudisi bir ailenin kızı olup, felsefe eğitimi gördü. Önce Hristiyanlığa döndü ve 1959 yılından itibaren de “Margaret Marcus” adıyla birden İslam’ı öven makaleler yazmaya başladı. Hemen sonra Hristiyanlıktan Müslümanlığa geçti. Ve Meryem Cemile adını aldı. Müslüman olmasına Mevdudi vesile olmuştur.

» Meryem Cemile Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Gençlik, yaşamı ve fikirleri ile yolunu aydınlatacak öncü şahsiyetleri yakından tanımalıdır. Rol model olarak mücadele insanoğluını örnek almalıdır. Meryem Cemile, yaşamı ve fikirleri ile gençliğin yolunu aydınlatan bir meşaledir.

“Margaret mektubu okuduğunda sevinçten havalara uçacak gibiydi. Bütün cesaretini topladı, kıbleye yöneldi ve “Ben, tek bir olan Tanrı’a kitabı Kur’an’da anlattığı şekli ile inanç ediyorum. Kulu ve elçisi olan Muhammed son peygamberdir ve ben onun peygamberliğine de inanç ettim.” Dedi. Gözyaşları sel olup akıyordu. Sevinçten kanatlanıp uçacak gibiydi.

Coşku ve coşku içinde eşyalarını hazırlamaya başladı. Artık kararını vermişti. Pakistan’a gidecek İslam’ın cemiyet içinde nasıl uygulanan bir din olduğunu görecek ve İslam’ı daha iyi öğrenmiş olacaktı.”

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Çöldeki Çığlık

» Meryem Cemile Kitabını Beğendiyseniz
» Meryem Cemile Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?