En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

f2b709d8fdf532f09236238ce3ead462
Kur’an Yağmurunda Islanmak
Ömer Faruk Adıyan
Artos Kitap

“Bana Müslümanların ilki olmam emredildi.” (Zümer, 39/12) Kur’an büyük düşünmeyi öğütler ve öğretir insana. Sığ sularda bocalamak yerine, ummanların sonuna dikerek gözünü, dalmalıdır insan. Kendine Kur’an’ı kılavuz seçen, evet, büyük düşünmeli. Hem değil mi ki Yaradan ödüllerin en büyüğü olan rızayı ve cenneti hayallerin çok üstünde var etmiştir.

» Kur’an Yağmurunda Islanmak Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

O halde söyler misin sıradanlığın pençesinde ezilmiş bir yaşamla nasıl ulaşılır o zirveler zirvesine? Bu sebeple, bu ayet sana, bana, bizlere emredildi inan buna! Alemlerin Rabbine muhatap olman şahittir buna.
Büyük düşünmen büyüklüğünün gereğidir. Sen büyüksün Ey İnsan! Kendini alelade, kolay, önemsiz sanma, ne olur! Bizi yaratan O en güzel Yaratıcının sana layık gördüğü adları hatırla bir kez daha.

Halife-i arz (Yeryüzünün yöneticisi), Ahsen-i Takvim (Mana ve madde açısından en güzel biçimde var edilen), Eşref-i mahlükat (Yaratılmışların en şereflisi), Örnek-i musağğar (Evrenın küçültülmüş örneği) ve daha niceleri. Böylesi büyükken var edenin nazarında, yakışır mı sana büyüklüğünü küfürle, şirkle, zulümle, kibirle lekelemek ve hayvandan da aşağı seviyesine inmek.

İhlas işlenmesi gerekirken mayana, inanç kaplaması lazımken ruhunu, salih amel süslemeliyken yaşamını; olur mu pespaye çamurlarda kirlenmek, düşürmek değerini?

Büyük düşünmek öylesine yer etmeli ki duygunda, düşüncende; duaların dahi bu düşünceyle şekillenmeli. Gel istersen kastımızın ne olduğunu öğreten Rabbimizi dinleyelim.

“Ve onlar, şöyle derler: Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bizlere göz aydınlığı kıl ve bizi muttakilere önderler eyle.” (Furkan, 25/74)

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Allah'ı Tanımak

» Kur’an Yağmurunda Islanmak Kitabını Beğendiyseniz
» Kur’an Yağmurunda Islanmak Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?