En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

da5b2cb099c979c49deca297d2311142
Kur’an İlmi ile Sıfır Yok Her Sayı = Bir
Mehmet Ş. Dündar
Kurgu Kültür Merkezi Yayınları

Melik, Kuddüs, Aziz ve Hakim olan Tanrı, Birliğinin ve yüceliğinin göstergesi olarak yarattıklarına devamlı her yerde rahmetini göstermektedir. Ne var ki üstün olarak yaratılan insanoğlu, Tanrı’ın bu lütfunu elinin tersiyle iterek azapla yüz yüze gelmeyi tercih eder durumuna gelmişlerdir. Buna karşın Tanrı gene büyüklüğünü göstererek her türlü hatayı affetmektedir. Şirk koşulmamak kaydıyla, affetmeyi de koyduğu yol ve yasasına onlara uyulmasına ve kulluk görevlerinin dosdoğru yapılmasına bağlamıştır.

» Kur’an İlmi ile Sıfır Yok Her Sayı = Bir Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Yol ve yasası, var oluştan bu yana, gerek resuller kanalıyla gerekse verdiği ve indirdiği Kitaplarıyla kullarına bildirmiştir. Kur’an indirilinceye kadar doğru yolun bulunmaması sonunda Tanrı, insanlarla birebir olma yolunu açmıştır. Böylece, aracılar kanalıyla iletilen mesajlar artık doğrudan insanoğluın kendilerine Kitap’ı Kur’an ile vermiştir. Böylece, mesajların iletilmesindeki zorluklar, anlatılmasında toplumların anlayış kapasitelerinin olmaması yada toplumların resullerine inançsızlığı benzer biçimde sebepleri ortadan kaldırılmış ve birebir iletişim kurulmuştur. Ne var ki bu kez de insanoğlu kitapla gelen mesajları, bizzat kendisi tarafından okunup anlaşılması yerine, gene alışageldiği üzere, gelen detayları bir başkası tarafından verilmesini bekler olmuşlardır. Onun için devam eden bölünmeler ve fırkalara ayrılmalar artarak aynen devam edegelmiştir. Sebebi ne olursa olsun, inançların göstergesi olan dinler tüm insanoğluın kuvvet kaynağıdır. Dinde farklılaşmalar olmasına karşın gene de tüm insanoğlu için din, bir zorunluluk haline gelmiştir. Fakatç Tanrı’a sığınmaktır. Bu amaca ulaşmak için yol ve yasalar Mukaddes Kitaplarda belirlenmiştir. Kitaplarda birlik ve bütünlük son Kitap Kur’an’ın indirilmesiyle tamamlanmıştır.

Üzüntüm, dine inanıp birlik ve beraberliğe gidilmeyerek, insanoğlu için müjdelenen, ölüm ötesi dünyadaki Tanrı’ın lütfuna erişmek için hep beraber çaba gösterilmemesidir. Bu yönden dileğim, tüm insanoğluın, kendi kitapları yanında, araya hiçbir aracı tanınmadan doğrudan Tanrı’a yönlenerek son Kitap Kur’an’ı, hiçbir niçin gösterilmeksizin, anlama yollarının aranmasının ve o yolun bulunmasıdır. Bu husustaki çalışmalarımda, Melik, Kuddüs, Aziz ve Hakim olan Tanrı’tan, katından gelecek gerçeklere ulaşmama bir kulu olarak izin vermesini arzuluyorum.

İlginizi çekebilir:  İnsanları Sevmelisin
Listeme Ekle()

No account yet? Register

» Kur’an İlmi ile Sıfır Yok Her Sayı = Bir Kitabını Beğendiyseniz
» Kur’an İlmi ile Sıfır Yok Her Sayı = Bir Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir