En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

8fd151dbb28773c3142fc2a3f5d4b507
Kıyılarına Vur Insanın
Necdet Özkaya
Goa Basım Gösterim

Yürekli Kızıl, bazı haksız ve yanlış kararların altına imza atmış bir Askeri Hâkim’dir. İdamların, yıllarca yatılan hapis cezalarının, işkencelerin ve adaletsizliklerin hesabının sorulacağı günler geldiğinde ölüm tehditleri almaya başlar.

» Kıyılarına Vur Adamın Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Evliliğe ilk adımını attıği Türkçe Öğretmeninden üç oğlu ve bir kızı olur. Emekli olduktan sonrasında da süren ölüm tehditleri yüzünden Sapanca Gölü’nü gören bir siteye taşınırlar.

Yaşadığı vicdan azabı ve bunalımlar, yetmiş iki yaşına ulaşan bu adamı yaşamın ve önemli kavramların sorgulandığı farklı ve garip bir boyuta taşır. Çocuklarına her hafta Görev’ler verir ve istediği kavramları anlatmalarını ister.

Kötülük, iyilik, nefret, aşk, hüzün, mutluluk, yaşam, ölüm, sevgi ve bilgelik şeklinde kavramları düşünen, sorgulayan ve ulaştıkları sentezlerin tümünü aktaran dört bilge, bunları Mistik Göl’ün ortasındaki Gizemli Ada’nın en yüksek dağının zirvesindeki düz ve beyaz kayalara da yazacaklardır. Tüm buluşmalarında, Ahşap İskele’deki Eski Kayık’la ulaşırlar adaya ve dağın kayalarına yazarlar ulaştıkları sonuçları…

Kıyılarına Vur Adamın, Mistik Göl Dörtlüsü’nün ilk kitabıdır. Roman süresince simgelerle, sürprizlerle karşılaşacak, şaşıracak ve sürükleyici anlatının arkasında gizlice akan şiirsellikle nitelikli edebiyatın, okumanın doyumsuz hazlarına ulaşacaksınız.

Uzun bir yolculuğa çıkıyoruz, yaşamı ve hayatla ilgili her kavramı sorgulamaya; yol arkadaşımız olur musunuz?

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Saatleri Ayarlama Enstitüsü

» Kıyılarına Vur Adamın Kitabını Beğendiyseniz
» Kıyılarına Vur Adamın Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?