En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

e2cb5bf11488d0c95b037d4b569b5302
İşte Benim Hayatım
Leyla Batu Pekcan
Pan Yayıncılık

Leyla’nın anlamış olur ve anılar kitabı, annesinin 1929 yılında çekilmiş bir fotoğrafından açılarak başlıyor ve bugünlere uzanıyor. Bir tek Leyla’nın ailesi ve yakın çevresi için ilginç olmakla kalmıyor. Cumhuriyet değerleriyle yetişmiş benim kuşağımdan bir kadının bakış açısıyla bir belge niteliği insanı şahlandırmış bir rüzgâr… Benim de çocukluğuma rastgelen, orta halli ailelerin kız-erkek tüm evlatlarını daha güzel bir dünyaya hazırlama çabalarını, dürst ve çalışkan babaların ilkelerinden ödün vermeden, vatan sevgisiyle göğüsledikleri zorlukları, sanata verdikleri değeri ve aile yaşamlarını özetleyen kitap, toplumsal tarih yazılırken gelecek kuşaklara ışık tutması açısından örutubet kazanıyor.

» İşte Benim Hayatım Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

– Ayşe Kulin

Leyla Pekcan’ın son kitabı öylesine sürükleyici bir üslupla yazılmış ki, bir solukta okuyup bitirdim. Ve o an, öylece kalakaldım. Hani bir rüya görürsünüz, uyandığınızda hâlâ tesiri altındasınızdır ya, işte tam da bu duygu.

Yazın yaşamımızda eksikliği duyulan bir tür otobiyografi ve yaşam öyküsü. Oysa kültürel belleğin oluşmasına ciddi anlamda katkısı olan bir tür. Kendi tarihlerini ve kültürlerini bilen kuşakların hayata karşı duruşları bile daha sağlam oluyor.

İşte Leyla Pekcan da, süreında tuttuğu notlarla, özenle sakladığı anı defterleriyle gelecek kuşaklara böylesi bir yaratı sunmuş. Ne diyelim ellerine, kalemine sağlık.

– İpek Ongun

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Düşlerini Yakala

» İşte Benim Hayatım Kitabını Beğendiyseniz
» İşte Benim Hayatım Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir