En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

01fb362c447f83d3810c4e42f1a7c144
İslam Fikir ve Geleneğinde Kutsiyet Velayet Keramet
Kolektif
Kuramer Yayınları

Kutsiyet, velayet, keramet şeklinde kavramların çevreında oluşan çeşitli inanışlar İslam toplumlarında daima çekici olmuştur. Bu inanışlar bugün de vakitın şartlarına göre azca çok değişim geçirerek Müslümanların zihnî ve amelî dünyalarındaki belirleyici tesirini sürdürmekte; geçmişte olduğu şeklinde vakitımızda da bilhassa sıkıntı ve kriz dönemlerinde önemli gündem mevzuları arasında yer almakta ve nihayet dış dünyadaki İslâm algısı üzerinde de etkili olmaktadır.

» İslam Düşünce ve Geleneğinde Kutsiyet Velayet Keramet Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

İslâm geleneğinde bu tür kavramlar ekseninde ortaya çıkan başlıca telakki ve oluşumların dinî ve tarihî arka planının, İslâm’ın aslî kaynaklarıyla ilişkisinin ortaya konması, bugün yaşadığımız önemli sorunlara soğukkanlı biçimde yaklaşmamıza, bu telakki ve oluşumları sağlıklı anlayıp değerlendirmemize imkân veren bir zihnî durulma oluşturacaktır.

Bu yöndeki çalışmalara katkı sağlamak düşüncesiyle Kur’an Araştırmaları Merkezi (KURAMER) 04 Mart 2017 tarihinde “İslam düşünce ve geleneğinde kutsiyet, velayet ve keramet” temalı bir bilimsel toplantı düzenlemiş olup, yapıt, özgür bir tartışma platformu şeklinde tasarlanan bu toplantıda sunulan tebliğler ile bunlardaki görüşler çevreında yapılan varlıklı müzakereleri içermektedir.

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Kongo’ya Ağıt

» İslam Düşünce ve Geleneğinde Kutsiyet Velayet Keramet Kitabını Beğendiyseniz
» İslam Düşünce ve Geleneğinde Kutsiyet Velayet Keramet Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir