En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

b2e742397afaca8de6e63181867411df
Hz. Muhammed Yaşamı ve Risaleti
Yavuz Köktaş
İz Yayıncılık

Bugün Peygamberimizin Tanrı tarafından tesis edilen otorite, gitgide zayıflatılmaya çalışılmaktadır. Bu zayıflatma operasyonu da maalesef müslümanlar eliyle gerçekleşmektedir. Dün her yönüyle “Kur’an ve sünnete dönüş”ü korumak için çaba sarfeden bazı köktencilik tipler günümüzde “bir tek Kur’an” deyip sünnet kaynağını kabul edenıklaştırmakta ve bu kabul edenık suda avlanmayı tercih etmektedir.

» Hz. Muhammed Hayatı ve Risaleti Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Şüphesiz Peygamberimizin yaşamıyla ilgili rivayetler daima ilgi çekici olmuştur. Bu rivayetler kimi zaman Peygamberimizle ilgili yanlış imajların da ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Nitekim katı tutucu çevreler hadisin sahihine zayıfına bakmadan herhangi bir ehl-i sünnet alimin kitabında bir rivayetin geçmesini inanç inşası için kafi görmektedir. Bu tavır, eleştirel bakışı göz ardı ettiği şeklinde hadislere karşı çıkışın da arkaplanını beslemektedir.

Bu çalışma, bir siyer çalışması değildir. Bu çalışma bir “Hz. Muhammed’in Yaşamı” çalışması değildir. Bu çalışmada Hz. Peygamberin yaşamına dair bazı kesitler ele alınsa, bazı şemail ve özellikleri mevzu edinilesi, bazı hususlar tasviri olarak ele alınsa bile esasen problematik bir çalışmadır. Günümüz dünyasında Peygamber Efendimiz’le ilgili pek çok iddia ortaya atılmıştır. Bu iddiaların bazısı oryantalistik kaynaklı olsa da bazıları Müslümanlar tarafından özellikle hadisleri eleştiri sadedinde ileri sürülmüştür. Bu çalışmada her biri ele alınıp değerlendirilmiştir.

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Çığlık

» Hz. Muhammed Hayatı ve Risaleti Kitabını Beğendiyseniz
» Hz. Muhammed Hayatı ve Risaleti Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?