En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

3470f902f5fe1dfc0c18311288c6390c
Hindistan: Kalbimdeki Melodi
Sebla Kaplan
Cinius Yayınları

Yogaya, Klasik Hint Müziğine, yeni kültürleri, farklı insanoğluı tanımaya, yeryüzünü keşfetmeye tutkun bir yoga eğitmeni ve müzisyenin gözünden Hindistan’ın kadim ve yaşayan hallerine dair samimi bir anlatı…

» Hindistan: Kalbimdeki Melodi Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Hashimoto tiroidinden kurtulmak için başlayan yeni bir beslenme biçimı ile Hindistan yollarına düşen Sebla Kaplan, hem kuramsal hem ergonomik anlamdaki yogayı yaşayarak anlatıyor. Himalayalar’ın eteklerinde başlayıp Goa’nın uzun sahillerinde sonlanmış seyahat, yalnız yoga ve müziği değil, birbirinden renkli insan portrelerini, ilginç anıları, kişisel sorgulamaları, yogik beslenme biçimını ve şifalı yiyecek tariflerini de kapsıyor.

Hindistan’ı, yogayı, bir hastalığın nasıl iyileştiğini merak ediyorsanız, bu kitabı başucunuzdan ayıramayacaksınız. Tanrı ve tanrıçalar diyarı Hindistan’ın bilinmeyen yönlerini okurla buluşturan kitap aynı zamanda kişisel bir dönüşüm hikâyesi…

“İki aylık bir Hindistan yolculuğunun hikâyesi olan kitapta birbirini bütünleyen birçok odak noktası var; Klasik Hint Müziği, yoga, arınma ritüelleri, sağlıklı ve ayurvedik beslenme, Rishikesh, Goa, Hint kültürü, yaşamı, tanrılar, tanrıçalar, Hindu dini, Sadhu ve babalar ve yoganın Hindistan’daki bugünü, yanı sıra anılar, deneyimler, duygular, hayaller… Tüm bu temaları birbirine bağlayan ana damar ise gezginlik… Her şeyden önce bir seyyah kadın Sebla. Gezmese çıldıracak olanlardan. Tutkularının ardından tutkularının ilk çıktığı, köklendiği, beslendiği kadim topraklara giderek kendine yeni kanallar arıyor, yeni alanlar buluyor ve evreni bir kadın bakış açısından, bir kadın olarak izliyor.

Kararları ve kararsızlıklarıyla, hisleri, kızgınlıkları, hayal kırıklıkları, aşkları ve neşeleriyle, sual ve cevaplarıyla, cevaplanmamış soruları, toplumun dayatmaları ve kendi istekleri arasındaki diyaloglarıyla Sebla’nın bu güncesi, dilerim ki yola çıkmak isteyen, yoldan çıkmak isteyen, yazmak, değişmek, anlatmak isteyen kadınlara esin olur, kadınları kendi hikâyelerini anlatma ve yazma mevzusunda cesaretlendirir.”

İlginizi çekebilir:  Işık Daha Da Parlak

– Hande Öğüt

Listeme Ekle()

No account yet? Register

» Hindistan: Kalbimdeki Melodi Kitabını Beğendiyseniz
» Hindistan: Kalbimdeki Melodi Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?