En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

905229b71fe024a287329bab0f190254
Göçmen Kuşlar Gibi
Hülya Evirgen Akçal
Ürün Yayınları

Hülya Evirgen Akçal’ın yurt dışı anılarından oluşan bu kitap, yazarın yaşamının büyük bir bölümünü geçirdiği beş ülkenin kimliğini ve kültürünü sergileyen özelliklerin yer aldığı bir tür inceleme kitabı da sayılabilir.

» Göçmen Kuşlar Gibi Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

“Yapıtta göze çarpan özelliklerden ilki yazarın dil ile kurduğu sıak ilişki. Akçal gözlemlerini son derece akıcı bir dille kaleme alıyor ve okuru anılarının içine çekerek, adeta farklı dünyalara sürükleyip götürüyor. Yazarın fotoğraf sanatına duyduğu ilginin izlerini de taşıyan yapıtta, genç yaşlarından başlayarak yabancı ülkelerde uzun süre yaşamış bir kadının, insanı kah güldüren kah hüzünlendiren anılar zinciri gözlerimezen önünden bir film şeridi gibi geçerken, içten yapmacıksız, etkileyici dil, olayların zihinlerimizde uzun süre yankılanmasını sağlıyor.”

Olağanüstü güzellikler barındıran bir çoğrafyada yer alan ülkemizin ve insanımızın ne denli değerli olduğunu, kıyıslamalar aracılığıyala okurlara anımsatması açısından da önemli bir kitap.

Yaşam yolunun zorlu duraklarında gösterdiğimiz davranışlar, kendimizi daha iyi tanımamızı sağlar. Yalnızlık, özlem, dayanışma, sevgi, hüzün, özveri, dostluk gibi kavramların iç içe geçtiği bir örgüde anlatılan anılar, Tao’nun, “Kişinin kendini tanıması en önemli erdemdir,” sözünde olduğu gibi, Akçal’ın kendi gücünün farkına varmasını sağlayan yaşam deneyimlerini oluşturuyor.

Hülya evirgen Akçal, bu kitabıyla anılarını kalıcı kılmış. Edebiyatın işlevlerinden bir de yaşananları ölümsüzleştirmek değil midir?

– Prof. Dr. Gülbende Kuray Ulusoy

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Silahşör - Kara Kule Serisi 1.Kitap

» Göçmen Kuşlar Gibi Kitabını Beğendiyseniz
» Göçmen Kuşlar Gibi Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir