En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Somut
Kültigin Kahin
Gece Kitaplığı

Eğitim ve siyaset, bu iki temel mesele çözüldüğünde dünyanın ilerleyişi olması gerektiği gibi olacak hızlanacak ve boğuşulan sorunların çoğunluğu ortadan kalkacaktır. Kitap bu temel sebeplerden kaleme alınmış bir kitap olup somut âlemde de başarıya hizmet etme çabasındadır. Bir şeyin doğrusunu ya da yanlışını bilmek arasında ki fark hiç kuşkusuz ki tartışılmaz. Bu fark somut görünen birçok şeyin aslının soyuttan gelme olduğu gerçeği ile günümüzde her zamankinden daha fazla göze çarpmakta.

» Somut Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Toplumsal sorunlar ve işlerin bir türlü yoluna konulamayışı insanların birçoğunu gelecek konusunda haklı olarak endişelendirmekte. Bunun neden böyle olduğunu bugün yaşadığımız olayların geçmişle bağlantılarından faydalanarak açıklamaya çalıştım. Yazdıklarım uçsuz bucaksız düşünülebilirlik denizinde yazılabilecek ya da yapılabileceklerin şimdilik yüzde birini oluşturabilir ancak. Toplumsal sorunların çözülüp işlerin yoluna konulmasıyla bir tırmanışa geçilip geçilmeyeceğini ise yaşayarak göreceğiz. Dünyanın genel işleyişinin bir özetini çıkartmadan bir sonuca varamayız. Bir sonuca varmadan da bir yol alamayız. Yol alamadan da tekrar yeniden bir sonuca varamayız.

Kısır döngüden kurtuluş için bir siftah ile katkıda bulunmaktır amacım. Ne oldu bize sorusundan bundan sonra ne yapılabilir sorusuna kadar birçok sorunun cevabını bu kitapta bulacaksınız. Yine günümüze kadar uzanan genel tarihi süreçte zaman yaklaştıkça bizi daha yakından ilgilendiren daralan bir zaman dilimine daha yer verilmiş olmakla birlikte genel tarihe de bakılabilecek her açıdan bakılarak değerlendirmelerde bulunulmuş ve bununla okuyucuya üç boyutlu sinema misali daha fazla perspektiften tarihin daha net gösterimi ile okuyucunun dünyamızı buna göre değerlendirmesi imkanı sunulmuştur.

Bu kitapta Neden başka parti çıkmıyor sorunsalının cevabını,
İstiklal marşımızın olağandışı anlam ve yorumunu,
Bayrağımızın olağan dışı anlam ve yorumunu,
Gençliğe Hitabe’nin olağan dışı anlam ve yorumunu
Mehmet Akif Ersoy’un ” Türk Arapsız yaşayamaz, kim ki yaşar der delidir. ” sözünün anlamını,
Dünyamızın kuzey kutbundan güney kutbuna kadar zıt yerler arasında yer değiştirdiğimizde neden önceki konumumuza göre baş aşağı durmuş olmadığımızın cevabını,
Neden bazı dillerde eşyanın da cinsiyetinin olduğu gibi cevabını ve henüz bulunamamış birçok bilinmeyenin cevabını bulabileceksiniz.

İlginizi çekebilir:  Aziz Petrus’un Şemsiyesi

İyi okumalar.

Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara

Listeme Ekle()

No account yet? Register

» Somut Kitabını Beğendiyseniz
» Somut Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir