En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Leylak Kızlar
Martha Hall Kelly
Kanes Yayınları

“Keşke ölsem!” dediğinizde bir ses kulağınıza fısıldar; umut biraz uzakta ama hep var ve orada…

“Keşke ölsem!” dediğinizde bu kitapta okuduklarınızı hatırlayın, nedenlerinizi yeniden değerlendirin.

II. Dünya Savaşı sırasında Polonya, Almanya ve Amerika olmak üzere üç farklı coğrafyadan hayatları kesişen üç kadının nefes kesen hikayesi…

Kuzey Almanya’daki bir kadın toplama kampı olan Ravensbrück’te 130.000’den fazla kadın ya hastalıktan ya da açlıktan öldü. Ne yazık ki vahşice infaz edilenler de oldu. Bu kadınlardan bazıları Alman Dr. Herta Oberheuser tarafından insanlık dışı deneylere tabi tutuldu. Dr. Oberheuser, Alman askerlerinin yaşadıklarına karşı misilleme yaptığını düşünüyordu. 1939 Almanya’sında kendince farklı nedenleri vardı. Bu inanılmaz deneylerin kurbanlarına daha sonra Ravensbrück Tavşanları denildi.

New York Fransız Konsolosluğu’ nda çalışan ve insanlara yardım etmeyi hayat felsefesi olarak gören Caroline Ferriday’ın hikayesi; aslında savaşa karşı direnişi, Hitler’in ordusu Polonya’yı işgal edince başladı. Güçlü iradesi, kararlılığı ve muhteşem mücadelesi tarihe not düşüldü.
Tavşanlar’ın ise sahip oldukları tek şey umuttu. Onlara ne olursa olsun hayatta kalma gücü verdi. 

» Leylak Kızlar Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Çok acı… Çok umut… Çok gerçek…

Dostluk, sevgi ve bir tadımlık aşk!

İnanılmaz derecede dokunaklı ve unutulmaz… Bu etkileyici kitap, tarihi roman okuyucuları ve özellikle Kristin Hannah’ın Bülbül’ü ile Anthony Doerr’in Göremediğimiz Tüm Işıklar’ının hayranlarına hitap ediyor.

Library Journal

İçlerinden biri, kadın Nazi toplama kampı Ravensbrück’e gönderilince yolları kesişen üç kadının büyük bedeller ödediği sevgi dolu hikâyesi…

PopSugar

Leylak Kızlar üç kadının iç içe geçmiş hayat hikâyesini ilmek ilmek işleyerek anlatıyor. Kasia ve Herta’nın öyküleri samimi ve aynı zamanda dehşete düşürücü… Okurken adeta büyüleneceksiniz.

Historical Novels Review

İlginizi çekebilir:  Kalbime Sensizliği Anlatamadım

Martha Hall Kelly, asla unutulmaması gereken bu iyi yürekli, cömert kadının öyküsüne yeniden hayat veriyor. Kelly birçok ince işlenmiş detayı, Polonya’nın maruz kaldığı korkunç olaylara dair derin bir anlayışı ve Polonya müttefiklerinin savaş sonrası yaşadığı adaletsizliği romanına ustaca bir üslupla aktarıyor.

Cosmopolitan Review

Bu elinizden kolayca bırakabileceğiniz bir roman değil. Kelly’nin berrak betimlemeleri ve derin araştırması en donanımlı okuyucuyu bile şaşkına çevirmeye yeterli. Leylak Kızlar gerçek anlamda inanılmaz bir roman. II. Dünya Savaşı ve katliam hakkında okuduğum ve kesinlikle tüm okuyuculara tavsiye edebileceğim en etkileyici kitap…

Bookreporter

Çok dokunaklı… Leylak Kızlar zihninizi berraklaştıracak.

People

Fazlasıyla merak uyandıran bir roman… Bu sürükleyici kitap sivillerin savaş esnasında yüzleştikleri sınav ve zaferlere, Kelly’nin göz alıcı tarihi betimlemeleri ve kusursuz karakterleriyle yeniden hayat veriyor.

Publishers Weekly

Kelly büyük bir başarıyla Ravensbrück’ün korkunç dünyasını yeniden yaratıyor.

Kirkus Reviews

Gerçek olaylar ve insanlardan ilham alan Martha Hall Kelly, II. Dünya Savaşı sırasında yaşamış üç kadının, o günlerin cesareti, korkaklığı ve zalimliğini gözler önüne seren hikayesini büyük bir zarafetle işliyor. Bu gerçekler tarihin – kadınların tarihinin – bir parçası ve asla unutulmamalı.

Lisa See, New York Times Çoksatarı Şanghay Kızları’nın yazarı

Derin, üzücü ve büyüleyici… Tüm yıl boyunca okuduğum en iyi roman.

Jamie Ford, New York Times Çoksatarı Kırık Kalpler Oteli’nin yazarı

Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara

Listeme Ekle()

No account yet? Register

» Leylak Kızlar Kitabını Beğendiyseniz
» Leylak Kızlar Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?