En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Kuzgun Karası
Ann Cleeves
Pegasus Yayınları

Kanın kokusunu alan kuzgunların çığlığı adanın yıllardır süren sessizliğini bozacak…
Ocak ayının soğuk bir sabahında Shetland derin bir kar tabakası altına gömülüdür. Evine gitmekte olan Fran Hunter karın üstünde, yukarısında kuzgunların daireler çizdiği kırmızı bir lekeyle karşılaşır ve yakınlaştığında orada boğularak öldürülmüş bir genç kız olduğunu fark eder. Üstelik ceset, komşusu Catherine Ross’a aittir. Fran ağzını açıp çığlık atarken kuzgunlar ölümcül danslarına devam eder…
Kendi halindeki ada halkı bu cinayette dikkatlerini inatla tek bir kişiye yönlendirmiştir: zekâ geriliği olan ve münzevi bir hayat yaşayan Magnus Tait’e. Fakat polis bir soruşturma başlatmakta ısrarcı olunca ada sakinleri kuşku ve korkuya kapılır. Yıllar sonra ilk defa Catherine’in komşuları kapılarını kilitleyecek ve aralarında bir katilin yaşadığını fark edeceklerdir.
“Cleeves’in yarattığı gerilim, okurları son sayfaya kadar merak içinde bırakacak… Ürpertici.”
– Publishers Weekly
“İncelikle kurgulanmış… Herkesin herkesi tanıdığı ve hiçbir şeyin unutulmadığı küçük bir topluluktaki gerilimleri hissetmemizi sağlıyor. Etkileyici ve şaşırtıcı.”
– The Times Literary Supplement
“Ann karakter yaratma yeteneğiyle alanındaki en iyi yazarlar arasında. Bir suç romanında mekânı böylesine canlı bir şekilde aktarabilmek nadiren rastlanan bir özellik.”
– Daily Express
“Harika bir yazar keşfettim, pek bilinmeyen bir bölgeye anlatımıyla hayat kazandırıyor. Mükemmel betimlemeler yapıyor ve büyüleyici karakterler yaratıyor.”
– Lesa’s Book Critiques
“Son derece sürükleyici.”
– Val McDermid
“Ann Cleeves, ABD’nin en iyi suç yazarlarından. Bu şaheseri mutlaka okuyun.”
– Rocky Mountain News
“Barbara Vine tarzında yazılmış başarılı ve şeytani bir psikolojik gerilim kitabı. Cleeves, üst düzey Britanyalı yazarlardan biri.”
– The Globe and Mail
“Atmosferi, konuyu ve karakterleri güçlü kurgulayan Cleeves inanılmaz bir yazar.”
– The Times
“Okuru müthiş bir duygusal fırtınaya sürükleyecek karanlık bir hikâye.”
– The Spectator
“Ann Cleeves bu muhteşem romanıyla gerilim kitaplarının kraliçesi olduğunu kanıtlıyor.”
– Sunday Mirror
“İlk sayfadan sonuncuya dek merak duygunuzun azalmayacağı mükemmel bir kitap.”
– Examinercom
“Ann Cleeves kazandığı Duncan Lawrie Gold Dagger Ödülü’nü sonuna kadar hak ediyor. Küçük toplumlarda geçen gizemli cinayetler geleneğini yeni gerçekçilikle harmanlayan bir derinliğe sahip.”
– Independent
“Romanı bu kadar başarılı yapan, odak noktasını oluşturan ilişkiler… Cleeves suç romanı okurlarının nesiller boyunca alışık olduğu ögeleri kullanıyor fakat onları yepyeni ve merak uyandırıcı bir biçime sokuyor.”
– Crime Time
“Cleeves bu karanlık, acımasız, merak uyandırıcı kitabıyla en deneyimli gerilim kitabı okurlarını bile son sayfaya kadar merakta bırakacak.”
– American Library Association
“Cleeves, Shetland Adası’nın sert iklim koşullarını, avcı kuşlarının menfur içgüdüleri hakkındaki gözlemlerini ve bu ıssız yerlerde çok uzun süredir yaşayan karakterlerin düşündürücü profillerini gizemli bir hava yaratarak betimliyor.”
– The New York Times
“Daha önce hiç duymadığınız bir yazarın kitabını okuyup onu keşfetmenizin neden bu kadar uzun sürdüğünü merak ettiğiniz oldu mu? Kuzgun Karası, Ann Cleeves’in on dokuzuncu romanı ve neden şimdiye dek onu fark etmediğime hayret ediyorum.”
– Eurocrime
“Bu sıralar çok az polisiye romanı okuduğumu söylemeliyim ancak Ann Cleeves son sahneye kadar sayfaları merakla çevirmemi sağlayan yazarlardan oldu… Kuzgun Karası’nda, hem Shetland’ın manzarası ve ikliminden hem de karakterlerin korku ve şüphe içinde yaşamasından çok etkilendim.”
– John Baker’s Blog
“Ann Cleeves pek çok suç romanı yazdı ve bazı daha az yetenekli yazarlar kadar reklam yapmadan çok sayıda hayran kazandı. Kuzgun Karası, formunun zirvesindeyken Cleeves’in ne kadar iyi bir yazar olduğunu kanıtlıyor… Cleeves karakter yaratma konusunda ustalığını sergiliyor. Başarılı ve ayrıntılarıyla düşünülmüş bu kitap tatmin edici bir sona ulaşıyor.”
– Sunday Telegraph
“Kitap Shetland kültürüne ait olağanüstü detaylarla dolu ve Cleeves, herkesin birbirini tanıdığı ve sırların gizli kalmadığı, kendi halinde, küçük bir toplumun klostrofobik doğasını başarılı bir şekilde canlandırıyor. Kuzgun Karası özenle kurgulanmış, inandırıcı karakterleriyle ve beklenmedik sonuyla uzun kış gecelerini ateşin yanında okuyarak geçirmek için mükemmel bir roman.”
– Tribune

» Kuzgun Karası Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

İlginizi çekebilir:  Mutlu Güney

Kuzgun Karası


Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara

Listeme Ekle()

No account yet? Register

» Kuzgun Karası Kitabını Beğendiyseniz
» Kuzgun Karası Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir