En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Hoca 2
Behçet Arslan
Pergole Yayınları

“Hoca 2” romanı gerçek bir hayatın romanıdır. Bu roman olabileceği düşünülmüş olaylardan değil, tamamı olmuş, yaşanmış olan olaylardan kesitler sunmaktadır.

Bu romanda adı geçen olaylar,kişiler ve yerler tamamen gerçektir. Sadece zaman, mekan kişi ve yerlerin isimleri değiştirilmiştir.

» Hoca 2 Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Bu romanda, genç bir İmam’ın Anadolu’nun ücra bir köyünde neler yaşadığını bulacaksınız. Bu köydeki dünyalar güzeli Döne ile birbirlerine olan aşklarını, tutkularını okuyacaksınız. Mesleği ile gönlünün çatışmasını okuyup, belki de davranışlarını sorgulayacaksınız.

En önemlisi de kendisinden intikam almak için peşine düşen, onu öldürmek için sinsi planlar kuran düşmanlarıyla nasıl ölüm kalım savaşı verdiğine şahit olacaksınız.

Ayrıca bu romanda,Anadolu insanının hayat şartlarını, yaşam mücadelesini, misafirperverliğini, dilini, acılarını, ağıtlarını gelenek ve göreneklerini bulacaksınız. Anadolu insanının o saf ve temiz duygularına şahit olup, o saf ve temiz insanlara hayran olacaksınız.

Bu romanda Torosları,Toros yaylalarının o eşi benzeri görülmemiş güzelliklerini tanıyıp, o güzelliklere hayran olacaksınız. Belki de, o anki içinde bulunduğunuz durumdan kopup geleceksiniz, kendinizi o güzelliklerin içinde bulacaksınız veya hayal edeceksiniz.
Kim bilir? Belki de bu romanda kendinizi, kendi köyünüzü, kendi kültür ve anânelerinizi görüp, sanki bizi yazmışlar diyeceksiniz.

Behçet Arslan’ın kaleminden, elinizden bırakamayacağınız, bir solukta okuyup bitireceğiniz, baştan sona heyecan ve macere dolu roman.

Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Marks Radiyallahu Anh’ın İzinde

» Hoca 2 Kitabını Beğendiyseniz
» Hoca 2 Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir