En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Havva’nın Labirenti
Havva Özaydınlık
Cinius Yayınları

“Ben Havva. Adem’in kaburga kemiğinden yaratıldım. İsmim insanlığın kaderi kadar yaşlı. Ben Havva. İlk günahtan suçlu bulundum. Çoğu zaman kendimi avuttum. Kışın ortasında açıp, yazın ortasında soldum. Yalancı baharda çiçek açtım. Yalancı insanlara umutlar bağladım. Vefa da benim cefa da. Ben Havva. Şimdi hayatta en çok sevdiğim iki insanın mezarının başındayım…” Yazdım…

» Havva’nın Labirenti Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Çünkü benim gibi kadınlara örnek olmak istedim. Onlara asla yılmamalarını, vazgeçmemelerini haykırmak istedim. Her sabah uyandıklarında, aldıkları nefese şükretsinler, umudun peşini hiç bırakmasınlar istedim. Çünkü benim hayattaki sınavlarım ağırdı, çok ıstıraplı geçti… Ama sonunda savaşı ben kazandım, kazanılacağını bilsinler istedim. Her karanlığın sonunda aydınlığın olduğunu göstermek istedim. Çünkü artık özgürdüm ve özgürlüğümün tadını çıkarıyordum. Yıllarca kötürümdüm şimdi ayaklarımın üstünde duruyordum. Bunu herkesin yapabileceğini anlasınlar istedim. Ayağa kalkmak için mutlaka bir yol olduğunu anlatmak istedim.

Çünkü biz kadınların sevgi ve emek harcaması gerektiğini anlatmak istedim. Dostlar biriktirmek gerektiğini, onlardan gelen acı sözleri şerbet diye içmek gerektiğini, gözyaşı ve kedere yenilmemek gerektiğini herkese duyurmak istedim. Çocuklarımızı, hele ki erkek çocuklarımızı sevgi dolu büyütmenin ne derece önemli olduğunu, bir kadına nasıl davranılacağını ancak bizden öğrenebileceklerini bağıra bağıra söylemek istedim. Çünkü sevmek lazımdı. Anlamlı olan her şeyi… Bunu anlatabilmek istedim.

Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Meczup Müntehir

» Havva’nın Labirenti Kitabını Beğendiyseniz
» Havva’nın Labirenti Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?