En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Eleanor Oliphant Gayet İyi
Gail Honeyman
Pegasus Yayınları

“Hayat dolu birine dönüşmek istiyorsanız bu romanı okuyun.”

-Mail on Sunday

 Eleanor Oliphant hayatta kalmayı başardı. Ama yaşamaya nasıl devam edeceğini bilmiyor. Bu hayatta kalbini açtığın kadar mutlu olursun.

Oldukça basit bir hayatı var Eleanor’un. İşe giderken her gün aynı kıyafeti giyiyor, öğle yemeğinde aynı yemeği yiyor ve her cuma işten dönerken hafta sonu evde içmek için iki şişe votka alıyor. Dışarıdan bakıldığında mutlu bile görünebilir. Dikkatle programlanmış hayatında hiçbir eksik yok. Ama bazen de… sanki koca bir boşluğun içindeymiş gibi.

Eleanor’un etrafına ördüğü duvarlar çocukluğundan beri ilk kez, tatlı acı bir olayla yıkılma şansı buluyor. Şimdi hiç kimsenin garipsemiyor gibi göründüğü bu zor dünyada nasıl yolunu bulacağını öğrenmesi gerek. Ve bunun için de hayatı boyunca görmezdengeldiği, zihninin kuytu ve karanlık köşeleriyle yüzleşecek cesareti bulmalı…

Değişim bazen iyi bazen kötü olabilir. Yine de günleri dünyadan soyutlanıp saklanarak geçirmekten iyidir, değil mi?

Eleanor Oliphant Gayet İyi, yalnızlığın yıpratıcı etkisini ve küçük inceliklerin ne büyük değişikliklere yol açtığını anlatan farklı bir hikaye.

“Becerikli ellerden çıkan, inanılmaz derecede komik bu romanın kalbinde dostluğun ve insanlarla kurduğumuz iletişimin önemini bulacaksınız. Son derece tuhaf ve yalnızlığı seçmiş bir karakter olan Eleanor’a âşık oldum. Eleanor’un hayatının bir yabancı sayesinde nasıl değiştiğini okurken eminim siz de ona aşık olacaksınız.”

-Reese Witherspoon

“Eleanor Oliphant daha önce karşılaşmadığınız tarzda biri. Onunla birlikte dünyanızın sınırlarını genişleteceksiniz.”

-Gavin Extence

“Bu üşütük roman sizi önce sarsıyor, sonra güldürüyor ve heyecanı canlı tutan kurgusuyla tatlı ve romantik anlar yaşatıyor.”

-People

“Komik, dokunaklı ve beklenmedik sürprizlerle dolu… Eleanor’un karanlıktan kurtulmasını anlatan bu serüven ustalıkla dokunmuş. Okuyan herkes bu rüzgâra kapılacak.”

-Jojo Moyes

“Orijinal ve hiç ummayacağınız kadar eğlenceli.”

-Sunday Times

“Hem zekice hem de çok çekici. İçinizi ısıtan bu roman sizi pek çok şeyi gözden geçirmeye teşvik edecek.”

-Observer

» Eleanor Oliphant Gayet İyi Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

“Derin ve dillendirilmemiş bir hüzünle dolu bu roman size harika duygular yaşatacak.”

-Jenny Colgan

“Unutulmaz, büyüleyici, komik ve hayata tutunmanızı sağlayan fikirlerle dolu.”

-Daily Mail

“Eleanor’a deli oldum! Becerikli ve zeki bir genç kadın olan Eleanor’un dünyası daha ilk sayfadan size tanıdık gelecek. Bu gerçekten eşsiz bir çıkış romanı.”

-Joanna Cannon

“Yaşama cesaretini tekrar bulmaya çalışan bir kurbanın hüzünlü olduğu kadar komik de olabilen bu öyküsü kaçırılmayacak kadar değerli.”

-Sunday Express

“Eleanor Oliphant’a bayıldım. Bu kitap kalbinizde derin bir iz bırakacak.”

-Fiona Barton

“Kahkahalarla güleceğiniz, komik ama dokunaklı bir öykü.”

-Daily Express

“Yürek burkan bir roman.”

-Bryony Gordon

“Ustalıklı, şefkat dolu ve ölesiye duygusal…”

-Paula McLain

“Yürekleri burkuyor ve içinizi ısıtıyor.”

-Stylist

“Cesurca, zekice ve çok komik… Eleanor Oliphant Gayet İyi uzun süredir okuduğum en yenilikçi ve duygu dolu kitap.”

-Yorkshire Post

“Bir hayli tuhaf ve zekice detaylarla dolu bu roman insanın içine işliyor.”

-Heat

“Karanlık ve aydınlık. Gülümseten ve ağlatan. Deli dolu ve huzurlu. Duygularını uçlarda yaşadığını düşünen herkes bu romana bir şans vermeli.”

İlginizi çekebilir:  Çin'de Bir Çinlinin Başına Gelenler

-Sarah Pinborough

“Kalbinizi paramparça edecek… Bu alışılmadık deneyimin bir parçası olma şansını kaçırmayın.”

-The Herald

“Bu roman komedi ve dram arasında ince ve tam kararında bir denge kurmuş. Bir biçimde insanlığa duyduğunuz inancın körelmesini engelliyor.”

-Red

“Bu güçlü çıkış romanını okurken hem gülecek hem ağlayacak hem de uzun uzun düşüneceksiniz.”

-Prima

“Dört dörtlük!”

-Dawn O’Porter

“Sımsıcak, çok ama çok acayip ve deliler gibi dokunaklı…”

-Julie Cohen

“Çarpıcı bir çıkış romanı. Güldüm, ağladım ve üzerine çok düşündüm.”

-Lucy Clarke

“Eleanor Oliphant alıştığınız karakterlerden değil. Onunla çok ilginç bir yolculuğa çıkmaya hazır olun.”

-New York Times

“Eleanor Oliphant uzun zamandır yalnız ve günleri dondurulmuş pizza, votka ve annesiyle yaptığı haftalık konuşmalarla geçiyor. Hayal bile edilemeyecek kadar kötü bir trajediden sonra iyileşmeye çalışan Eleanor’un sesi hem yürek burkuyor hem de keyiflendiriyor.

NPR.org 2017’nin En İyi Kitapları

“Hem eğlenceli hem de çok duygusal. Eleanor Oliphant gerçekten muhteşem.”

-PureWow

“Eleanor Oliphant Gayet İyi tek oturuşta bitirmek isteyeceğiniz o keyifli kitaplardan biri.”

-Vox

“Sımsıcak ve çok komik… Üstelik Reese Witherspoon da filminde başrol oynayacak. Bu romanı okuyun.”

-TheSkimm

“İçedönük karakterdeki insanlar için âdeta bir armağan olan bu romanı, dünyada kendini biraz kayıp ve tuhaf hisseden herkes okumalı.”

-Bustle

“Son zamanlarda çok güzel kitaplar okudum ama beni en çok etkileyen Eleanor Oliphant oldu. Durup durup öykünün bana verdiği keyifle gülümsedim. Kesinlikle sona ermesini istemedim, umarım onun hayatını anlatan ikinci bir kitap daha okuruz.”

-Krysten Ritter

“Eleanor Oliphant akıllarda yer eden bir karakter. Sosyal ortamlardaki garip karşılanacak davranışlarıyla yüzünüzde bir gülümseme yaratan ve sizi şaşırtan Eleanor’un değişimini izlemek ve kalbinin bir çiçek gibi açılmasına şahit olmak muhteşemdi.”

-Attica Locke

“Eleanor’un siyah, cırt cırtlı ayakkabılarının izinden yürümek çok keyifliydi. Yaşamla ilgili katı görüşleri ve ilginç mizah
anlayışıyla Eleanor kesinlikle kendine özgü bir şahsiyet. Ancak okuyucular, karakterin yavaş yavaş açığa çıkan karanlık
geçmişinden de çok etkilenecek. Eleanor Oliphant Gayet İyi eşsiz bir kadını anlatıyor. Karanlıktan geçip aydınlık bir geleceğe uzanan bu öykü size çok iyi hissettirecek.”

-Booklist

“Temposu düşmeyen bu şaşırtıcı ve komik roman yalnızlık, umut, trajedi ve insanlık hakkında bir aşk mektubu gibi… Honeyman gerçekten de çılgınca bir kitaba imza atmış, böylesi bir karakterin aklınızdan silinmesi zor.”

-Associated Press

“Bu kitabı kategorize etmek güç. Komedi, psikolojik roman, aşk romanı… Bunlar ve daha birçoğu uygun düşecektir. Elinizden bırakmak gerçekten zor gelecek.”

-Kirkus Reviews

“Eleanor geçmişin, geleceği her zaman belirlemeyeceğini öğrenirken okuyucular onun bu yeni keşiflerine mutlulukla eşlik edip keyiflenecek. Gelgitli ve olağandışı karakterlerle karşılaşmayı seven herkes bu kitabı okumalı.”

-BookPage

“Fredrik Backman’ın Hayata Röveşata Çeken Adam adlı romanını sevdiyseniz Eleanor’a da daha ilk sayfadan vurulacaksınız.”

-Hello Giggles

“Son zamanlarda okuduğum en eğlenceli roman. Eleanor’la birlikte hem kederlenecek hem de sevineceksiniz.”

İlginizi çekebilir:  Kaderin Cilvesi

-Seattle Times

“Eleanor sosyal anlamda uyumsuz biri ve ondan çok okuyucular bu gerçeğin farkında. Birinci tekil şahısla anlatılan bu romanda Eleanor’u, onun kendini anladığından daha iyi anlayabilmemiz de yazarın marifetini ortaya koyuyor.”

-Minneapolis Star Tribune

“Derinlerde büyük bir acı çeken ve hem yüzü hem de kalbi yaralı olan Eleanor’un öyküsü herkesi kalbinden vuracak.”

-Publishers Weekly

“Daima tuhaf, bazen sinir bozucu ve bazen de komik olabilen Eleanor hafızanızda yer edecek en şaşırtıcı ve karmaşık
karakterlerden biri.”

-The National

“Gail Honeyman’ın bu muhteşem çıkış romanı kalbinizin baş köşesine yerleşmeye aday. Zekice, komik, eğlenceli ve aynı zamanda yürek burkan bu hikâyeyi tek seferde okumak isteyeceksiniz.”

-The Irish Times

“Kitabın başında Eleanor tarafından küçümsense de bu kitabın ana konusu, diğer insanlarla kurduğumuz bağın önemi. Okumaya başladığınızda anladığınız üzere Eleanor Oliphant kesinlikle iyi değil. Buna rağmen kendisi modern edebiyatın en alışılmadık ve düşündürücü karakterlerinden biri olmaya aday.”

-The Irish Times

“Yürek burkan ama çok da eğlendiren bu kitabın karanlık bir havası olsa da sonunda sizi hayat dolu bir ruh haline sokmayı başarıyor. Çok yakında herkes bu kitabı konuşuyor olacak.”

-Hello Canada

“Eleanor Oliphant Gayet İyi, kahkaha ve umutla dolu. Bu roman, hayatın hiç şans vermediği insanları sevginin ve dostluğun kurtarabileceğini anlatıyor.”

-Georgia Coastal Illustrated

“Kadın yazarların altın çağını yaşıyoruz diyebiliriz. Bu yıl en beğendiğim kitap bir kadın yazara ait; Gail Honeyman’ın çıkış romanı Eleanor Oliphant Gayet İyi. Otuz yaşındaki Eleanor öyle kolay kolay unutabileceğiniz bir karakter değil. Honeyman romanında karanlık ve aydınlığın kusursuz bir gölgesini yakalamış. Reese Witherspoon’u da bu göz alıcı romanın filminde izleyeceğiz.”

-The Independent

“Standartların dışında bir karakteri anlatan büyüleyici bir roman. Okuyup da vurulmamanız imkânsız.”

-The Mail on Sunday

“Modern bir Jane Eyre romanını andıran Eleanor Oliphant yalnızlıkla ve yıkıcı çocukluk anılarının gölgesiyle mücadele ediyor. Adım adım, nadir görülen bir cesaretle, Eleanor koruyucu kalkanının ardından dünyaya bakıyor ve hayatında ilk kez insanların ona yaklaşmasına izin veriyor. Ona her sayfada daha çok bağlanacaksınız.”

-Paula McLain

“Sizi ağlatabilecek kadar duygusal, katmanlı ve eğlenceli bu kitap bir anti kahramanı, hatta anti sosyal denebilecek bir genç kadını anlatıyor. Eleanor Oliphant’a âşık olacaksınız.”

-J. Ryan Stradal

“Bu gerçekten büyüleyici bir hikâye! Capcanlı ve büyüleyici sayfaların arasında kaybolurken yazarın duygusal anlamda
nasıl da çok yönlü bir beceriye sahip olduğunu göreceksiniz. Eleanor Oliphant hayatınız için bir ilham kaynağı olabilir.”

-Jonathan Evison

“Eleanor Oliphant okuyucuyu hırçın ruhuyla ve esrarengiz sesiyle ele geçiriyor. Şefkat duygusunu besleyen karşı konulmaz bir hikâye.”

-Mona Awad


Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara


Bu kitap ve daha fazlası hakkında haber alın!
Bu kitabı kitap listenize ekleyin!
Listeme Ekle()

No account yet? Register

» Eleanor Oliphant Gayet İyi Kitabını Beğendiyseniz
» Eleanor Oliphant Gayet İyi Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?