En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Babama Japonya’yı Sevdiren Kadın
Hasan Kocamanoğlu
Cinius Yayınları

İnternetin henüz olmadığı bir dönemde iki genç, birbirlerinden çok uzak iki ülkede birbirlerinden habersiz kendi ülkelerinde yaşamakta ve okula gitmektedirler. Bu gençler dünyada kendini geçerli bir dil olarak kabul ettiren İngilizceyi öğrenmek istemektedirler. Gençlerden biri Türkiye’de hem çalışmakta hem de açıktan okumaktadır. Zamanını değerlendirmek için bir kurum vasıtasıyla “uzaktan mektupla öğretim” sistemiyle İngilizce öğrenmeye çalışmaktadır. Eğitim aldığı kurum öğrenimi hızlandırmak için kendisinden mektuplaşmak üzere bir mektup yazmasını ister. Aradan altı ay gibi zaman geçer ve kendisine Hitomi adlı Japon kızdan bir mektup gelir. Gencin almakta olduğu eğitim bir yılda tamamlanmasına rağmen, o mektupla başlayan yazışma sekiz-on yıl sürmüş, sonunda arkadaşlık dostluğa, dostluk kavuşması imkânsız bir aşka dönüşmüştür. İmkânsızlık yüzünden bir türlü kavuşamayan gençler kendi ülkelerinde evlenmiş, kendilerine yeni bir hayat çizmişlerdir. Aradan otuz yıla yakın bir zaman geçmiş, Türkiye’de yaşayan gencin büyüyen oğlu okuyarak doktor olmuş ve doktora yapmak üzere Japonya’ya gitmiştir.

» Babama Japonya’yı Sevdiren Kadın Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Hitomi Hanım ailesinin rızası dışında kendi ülkesinden biriyle evlenmiş, kısa bir süre sonra ikiz kızları olmuş ve geçimsizlik yüzünden eşinden ayrılmak zorunda kalmıştır. Mahkeme kızlarından Ayumi’yi babasına, Yumi’yi ise anneye vermiştir. Alkolik olan baba ihtiyaçlarını karşılamak için kızını çocukları olmayan bir aileye evlatlık olarak vermek zorunda kalmıştır. Ayumi, okuyarak doktor olmuş ve kader, doktora yapmakta olduğu üniversitede Türkiyeli bir gençle yolunu birleştirmiştir. Türkiyeli doktor, “Babasına Japonya’yı Sevdiren Kadını” bulmak üzere yollara düşer. Uzun uğraşlardan sonra kadını Kyoto’da bulur ve onun misafiri olur. Hitomi Hanım’la yaşayan kızı Yumi okumuş ve edebiyat öğretmeni olmuştur. Kyoto’da öğretmenlik yapmaktadır.

Kader Türk doktor vasıtasıyla birbirinden habersiz büyümüş iki kız kardeşi bir araya getirmiş ve acılı anneyi kayıp evladıyla kavuşturmuştur. Birbirinden habersiz iki kız kardeşin âşık olduğu Türk doktoru ise zor günler beklemekte ve bir seçim yapmaya zorlamaktadır.

İlginizi çekebilir:  Sevmek Zor Sevmesen Olmaz

Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara

Listeme Ekle()

No account yet? Register

» Babama Japonya’yı Sevdiren Kadın Kitabını Beğendiyseniz
» Babama Japonya’yı Sevdiren Kadın Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?