En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Aşkın Dili Şems-i Tebrizi
Ramazan Çetin
Bengisu Yayınları

“Ben aşktan, sevgiden gayrısını bilmem. Ben nifakı bilmem. Benim varlığım, sermayem, sevgi ve aşktır!”
“Okyanuslar gibi derinliği olan in sanlar, insanlığın en büyük servetidir. Siz de eğitim dünyasında, değerli bir öğretmen ve yazarsınız. “Şemsi Tebrizi/ Aşkın Dili” kitabınız bir başucu kitabı. Her nefes okumalı, kutlarım. Kaleminiz daim olsun.” Şair/Yazar Ömriye Karataş
“Bu kitabı mutlaka okumalıyım!” diyen değerli dostlar, işte “Aşkın Dili” elinizde.
Ey saygı duyduğum güzel insanlar gelin, bu kutlu sevgi dünyasına birlikte yol alalım. Günü aşıp aşkın sırlı dünyasına, sevgiden kanatlarla uçalım. O derin ummanım, içindeki incileri bulalım. O güneşin aydınlığına çıkalım. Hepimiz kendi hakikatimizi aramak durumundayız. Aşkın evrenine açılınca, bilelim ki tüm zincirlerden kurtulacağız.
Bu kitap Şems-i Tebrizi’nin kutlu hayatına, aşkla yapılan bir seferdir. Kendimize olan bir yolculuktur. Onun ruhunun ışıltısı, yüreğimizin kılavuzu olmuştur. O yiğitle gönlümüze aşkın kevseri dolmuştur. Şems, sevenlerin kalbine bir yürek gibi akmış, bir ömür boyu yalnızca aşk ile bakmıştır. Yüreğimizde sevgi oldukça onu bulacağız. Onu buldukça sevgiyle yaşayacağız. Aşkın ihtişamlı evrenine yeniden şahit olacağız. O Şems ki yürekleri yüreğine sığdırmış, özlemini sevginin ışığı eylemiştir. Yaşamın kalbine yolculuk, hissetmekle başlar. Bize hissetmenin ışıltısı olmuş, yaşamın eriyen bir buz gibi elimizden kayıp gittiği bir zamanda, kalıcı değerlerin ve ebedi güzelliklerin, huzur bahçesinin yolunu göstermiştir. Her zerrenin sevginin kalbinde büyüdüğü bir evrende, yüreklerin sevgisizliğin karanlığına yürümesi ne acıdır. Şems-i Tebrizi hiç kimseye hor bakmamış, incitmemiş gönül yakmamış, daima, aşkın iyinin güzelin hakikatin ve bilgeliğin yanında yer almış ve nefsine asla arka çıkmamıştır.
Şu dünya gezegeninde Şems muhteşem bir ışıktır. Kar yağınca nasıl yeryüzünü örterse, aşk da ruhumuzun toprağına yağınca usulca yüreğimizi örter ve bizi gerçeğe ulaştırır. Bakış yenilenmeyince, akış yenilmeye mahkûmdur. O yüreğimizde parlayan bir yıldız gibi daima ışıldayacaktır. Gelin sevmek için fırsat beklemeyelim, bulduğumuz tüm fırsatları sevgi için değerlendirelim. Yüreğinin ışığını bulanlar için asla karanlık yoktur!

» Aşkın Dili Şems-i Tebrizi Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

İlginizi çekebilir:  Mafya Lisede

Aşkın Dili Şems-i Tebrizi


Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara

Listeme Ekle()

No account yet? Register

» Aşkın Dili Şems-i Tebrizi Kitabını Beğendiyseniz
» Aşkın Dili Şems-i Tebrizi Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir