En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

Aleyna Hazar Deniz’i Kıyılarında Sahile Vuran Bir Sevda
Leyla Şahin
Saniye Acun Yayıncılık

Ay ışığıyla yaldızhyordu zaten geceye ait ne varsa. Sanki dekor olarak seçilmiş bir mekan tasarımı bu masa ve sehpa ile tamamlanmıştı. Denizin durgunluğu yakamozların göz kırpışlarını daha bir belirgin hale getiriyordu. Rüzgar bile yoktu, yıldızlar oynaşıyorlardı kıpır kıpır bu manzarayı küçük ışıldamalarla muhteşem kılıyorlardı.

» Aleyna Hazar Deniz’i Kıyılarında Sahile Vuran Bir Sevda Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Aleyna koltuğa oturdu biraz izledi Hazar Denizi’ni durgun ve masum ışıltılarla yine o günkü gibi muhteşemdi ama yine o gün ki gibi kızıl renkteydi. Şafak atmak üzereydi belki biraz onu kızıllığı, birazda etraftaki süs ışıklarının malarlydı belki ama o esrarlı kızıllık hala mevcuttu. Aleyna kılıfindan keıııanı ni çıkardı., arşesini ve kemanını akort etti, gidenleri ardından nağmelcrini ulaştırmaya çalışıyordu. Canı gibi sevdiği ve hiç unutmadığı babası Mahir Bey, annesi Nigar Hanım Mete’si hayatının anlamı Mete’si, Artemis. Doktor Fazıl, Haldun Bey, Azra Hanım, Belkıs Hanım ve daha birçok isim…

Kemanı gah ağlıyor, gah inliyordu Rüzgarlann şehri alıp götürüyordu Aleyna’nın nağmelerini dünyanın dört bir yanına. Hatta hemen yakınlarda Bakü şehitliğindeki kahraman askerlerimize, bir zamanlar yıllar yıllar önce Hazar Denizi’nin ortasında Nargin adasındaki susuzluğa, unutulmuşluğa ve çaresizliğe terk edilmiş tarihimizin saklı sayfalarındaki askerlerimize de gidiyordu.

Aleyna ayağa kalktı ve iyice sahile doğru ilerledi. Gecenin ıssızlığında Hazar Deniz’i hiç bu kadar sonu acı biten bir masal bir ezgi dinlememişti belki. Sanki bin bir gece masallarında geziniyorlardı efsanevi bir tılsımlı inleyen nağmelerle. Ortalık iyice aydınlanmıştı. Kemanı duyan yoldan geçen herkes birikmeye başlamıştı.


Kitabın Adı:Aleyna Hazar Deniz’i Kıyılarında Sahile Vuran Bir Sevda
Kitabın Yazarı: Leyla Şahin
Yayınevi: Saniye Acun Yayıncılık
Kodu: 9786056947117
Sayfa Sayısı: 374
Basım Tarihi: 2019-07

İlginizi çekebilir:  Kavuşup da Sevemeyenler

Yazarı Sizekitap’da Ara
Yazarı Twitter’da Ara
Kitabı Twitter’da Ara
Yazarı Facebook’ta Ara
Kitabı Facebook’ta Ara

Listeme Ekle()

No account yet? Register

» Aleyna Hazar Deniz’i Kıyılarında Sahile Vuran Bir Sevda Kitabını Beğendiyseniz
» Aleyna Hazar Deniz’i Kıyılarında Sahile Vuran Bir Sevda Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?