En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

ccee6d8494c7f4a9d399af93e4fbb345
Din Tüccarı
M. Eren Yılmaz
Neyzen Kitap

İnsanlığın son evresinde dünyaya teşrif eden, kendisinden evvel gelen nice tevhid erlerini tasdikleyen o kutlu Resûl’ün (sallallahû aleyhi vesellem) rehberliğinde, insanlığın son kurtuluş umudu olan İslâm’ın yaşanacağını bizlere haber veren Tanrı’a (celle celâluhu) hamdolsun.

» Din Tüccarı Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Hepimiz âlemlere rahmet olsun diye içimize gönderilen o büyük insandan asırlar sonrasında dünyaya gelmiş başsız, yolunu şaşırmış bir halde acayip kalan ümmetin fertleriyiz. Fakat İslâm davası yolunda çektiğimiz maddî ve manevî çilelerin, bizim asıl menzilimize olan yürüyüşte önümüzü aydınlatan birer nur olması ümidiyle yürüyoruz.

Her insanın Tanrı’a (celle celâluhu) ve bu İslâm davasına yüreğindeki sevgisi nispetinde bir bağlılığı vardır. Müslümanın dilinde İslâm olsa da kalbinde bu davaya ihtiyaç duyulan yeri verememişse akıbeti iğrenç olacaktır. Taklîd-i İmân’ın insanı getireceği yol mezar kapısında nihayet bulur. Bizlere onun ötesinde lâzım olan imana muhtacız. O da hakikati algı edip yaşamının her safhasında yaşayanların harcıdır.

Müslümanların manen kaybetmesine sebep olan bu riyakâr tavrı terk edip inandıkları dini kendilerine bildirilen şekilde anlayıp hayatlarına uygulama etmeleri elzemdir.

Bunun yolunu da sadece Resûlullah’ın (sallallahû aleyhi vesellem) ve O’nun izinden gidenleri takip ederek bulabilir. Asırlarca bu yolu bizlere gösteren sadakat timsali dava adamlarının naklettiği hakikatleri bizlerde bizlerden sonrakilere aktarıp bu davada üzerimize düşen vazifeyi böylece yapmış oluruz.

Aksi takdirde ahiret yurdunda ne ecdadımızın ne de Rabbimizin “mukaddes emanete niçin haiz çıkmadınız?” benzer biçimde bir sorusuna verebilecek hiçbir cevabımız olmayacaktır.

Çaba bizlerden Tevfik Tanrı’dan (celle celâluhu)

Vesselâm…

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Safahat (Tam Metin)

» Din Tüccarı Kitabını Beğendiyseniz
» Din Tüccarı Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?


0 yorum

Bir yorum, inceleme veya alıntı yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir