En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

40b9d0fffef37a2bbd3c7bff19e261e9
Tecrübe etme Tahtası
Cevat Akkanat
Okur Kitaplığı

İyi bir şiir karşısında ürperen, kötü şiirin yayıcılarına öfke püsküren bir kalemle tekrardan tanışmak istemez misiniz? Duygudan duyguya, heyecandan heyecana, maceradan maceraya koşturan dalgın ve derin bir kalem. İnsan bir yazar. İnsana dair olanı yalınlıkla ve coşkuyla tecrübe etme formuna aktaran.

» Deneme Tahtası Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Baskı ve zulüm karşısında ironi yüklü kelimelere bürünen. Tepkisel. Yoksulluğuyla ve mağlubiyetiyle tepkisel. Sahteliğe karşı tepkisel. Kötü şiire karşı tepkisel. Eşitsizliğe ve toplumsal adaletsizliğe karşı tepkisel. Kimi zaman yenilgilerden ve yorgunluklardan kalabalığa doğru koşan. Bir yalnızlık anaforunda, bir ihya ve inşa  çıkmazında, yargılanmayı göze alan, saldırılara destansı bir savunma-karşı koyuş bilinciyle yüklü, bazı anlamış olur masmavi bir gök şiiri, bazense umutsuz ve dobra. Cevat Akkanat’tır bu. Bu denemeler de bu izahın somut bir delili. En insani yönleriyle Cevat Akkanat’tan bahsediyoruz.

Bu denemeler yükleminde dobra bir kalemin, sakınımsız kelimelerinin yanında nahif çarpan bir yüreği de okuyacaksınız. Okumaya, yüreğimize değer.

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Kızıl Saray

» Deneme Tahtası Kitabını Beğendiyseniz
» Deneme Tahtası Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?