En yeni en iyi kitaplar burada!
Kitapları Beğendiniz mi?

Yeni kitaplardan haberdar olmak ve ücretsiz pdf kitap kazanmak için e-posta listemize şimdi abone olun!

Invalid email address
Spam yok. Haftada 1 e-posta. En iyi kitaplar. Ücretsiz pdf kitaplar. İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. 

Bu Kitabı Türkçe Arama Motoru ararım ile arayın!

6690a0fbe1615a5ecf44caffcf30faab
Bir Ölünün Düşleri
Sulh Ceylan
Sola Yayınları

Hayır! Beni bencillikle suçluyorsunuz… Hayır bayım! Bu söylediklerimin hiçbiri bencilce değil! Asıl bencillik sizin ‘iyi’ diye dayattığınızda, isteklerinizde ve dünyayı kendi istekleriniz doğrultusunda çekip çevirme çabanızda… Daha iyinin bile ne olduğunu bilmeden ona çizdiğiniz sınırlarınızda…

» Bir Ölünün Düşleri Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması

Siz bayım!

Ciğerlerinize çeke çeke bir özgürlük tanımı yapabilir misiniz? Daha bunu yapamazken iyinin saflığını nasıl tanımlamanızı beklerim ki sizden? Bu denli açgözlülük içinde bilgeyi doğuracak ebe benzer biçimde görüyorsunuz bir de kendinizi.

Öldü o hayalperest adam artık! Tanrı’yı öldürdükleri benzer biçimde öldürdüler onu da. Şimdi size ise, onun çanak yalayıcılığı düştü. Ne de kötü bir yazgı böyle sizinkisi. Kendinize biçilen rolü oynamak zorunda olmak…

Madem böyle bırakın bir mekanizma belirlesin rolünüzü. Hiç değilse suçlamazsınız kendinizi. Elinizin kolunuzun bağlı olmasına da bir kılıfınız olur. Daha da mutlu olmuş olursunuz, inanın!
Barış Ceylan akıcı anlatımıyla cemiyet eleştirisini metaforik bir roman yöntemiyle aktarıyor. Bir ölünün düşleri kara gülmeceın seçkin örneklerinden biri olacaktır.

Listeme Ekle()

No account yet? Register

İlginizi çekebilir:  Melceü't-Tabbahin 1844

» Bir Ölünün Düşleri Kitabını Beğendiyseniz
» Bir Ölünün Düşleri Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz?